Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

18 Aralık 2017 Pazartesi

"Feminizm" !!! Kadinin erkeklesme süreci:)

Sol duyumun dediğidir.

        Kadinsallik, nasil oldu da,  karsisinda durdugu erkeklige dönüştü? Öncelikle bu sorucuga cevap aramakla başlayacağız, düşünce tünellerine dalmaya. 

   Kadinlar yasam alanlarini korumak ve kendilerine yeni yasam alanlari kazandirmak adina verdikleri mücadeleyi, aslinda erkekleşerek nasil kaybettiyle de devam edeceğiz:)

     Erkek ağzıyla, küfrü, konuşmayı, ben de seni s..kerim gibi;  erkeklerin s.kini kullanarak,  ya da onune gelenle seks yaparak ve bunu ozgurluk sanarak, erkeklesip güçleneceğini sanan feministler nasil kaybetti, bu sorucuklara da cevap arayacagiz sonrasın da.

    Olması gereken, erkekleri kadinlaştırmak olmalıydı oysa,:))ananı s.kiyim küfrünü ortadan kaldırmak yerine, kadınlarında aynı kufru agizlarina pelesenk etmesi, bence bi kazanım değil bi kaybediş öyküsüdür net.
   Asıl tasak kadınlarda var diyen, Leyla hatuna da değinmeden geçemiyeceğim. Tasakların gücü adına!!!! Güç tasaktan geliyormuş gibi, söylemleri de, bu kaybedişin en acı sonucudur bence valla:)

   Geçenlerde sünnetin tarihini araştırırken ana erkil toplumlarda, erkekler, ana tanrıcaya, benzemek adına s.klerini keserlermiş. ve rahip olurlarmıs diye bi şeycikler okudum:))) sonraları, ucundan azcık keserek bu gelenek sünnetleştirilmiş.))) ha ha cok hoş:))

  Tarih tekerrürden ibarettir:) kim demişse doğru demiş:)
 Şimdinin feminisleri, bacakları arasına bi tasak koyarak, erkekleşip güçleneceğini sanan, erkek davranışları gösterip, erilleşerek asılnda kaybettiklerini farkında değiller, yazık tabi.)
   Peki ne olmalıydı? Elbette, erkekleri, savaştan, küfürden, şiddetten uzaklaştırmalıydık.Bunları yapamasak bile, en azından feminist, kadınsallık adına, erkek davranışları sergilememeliydi.Bu yüzden kaybettik diyorum. Bence öle valla:)


 Neferteti mazlum halkını selamlar.

Hiç yorum yok: