Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

13 Şubat 2016 Cumartesi

DiN ve SapkıNlık

 Sol duyumun dediğidir

          Ben kuşlardan da küçükken, ormanda koşup oynadığmız güneşli bi günde, ormana bir yabancı geldi. Bize seslenip, Ahmet ağanın evi nerdededir dedi? İşte !..diye bağırım. İşte,şurda tam tepenin arkasında. Sonra durdu bana baktı. sen bi kızsın dedi, hayretle.-Kızlar, erkeklerle oynamaz, evde oturur, annelerine yardım eder. Doğmumun üstünden  altı bahar geçmişti. Daha dün gibi anımsıyorum.
       Bize, cahil diyen bu adam köye imam olarak, atanmıştı. Ve bize dini öğretcekti.Beni mutfakla yatak odası arasına tıkmaya gelmişti. Çok küçüktüm ama kavradım. Başımı öne eğdim, kara lastiklerime baktım.Ondan hiç hoşlanmamıştım.Net.
      Fakat doğru bilgi, ışık, biyerden ormana sızıyordu. Bayraktan. Her gün ormandaki en uzun ağacın kollarına tırmanıp, bayrağa bakıyordum. Çok yakındı hemen tepenin arkasındaydı okul!..Ona koşacağım günü, heycanla bekliyordum.Koştum da, ormandaki en hızlı kaplandan daha hızlı koştum!! ha ha...çok hoş.)

 Ama efendim mevzu bu değil bakın mevzu ne?
           Bize cahil diyip aşağılayan, bize  ilim irfan öğreten, ulema, öncelikle bize neyi öğretti? Kadınların kıllarını almamalarını:)hımm...peki, bıyıkları kılları almak, kadınlara, niye günah kılındı? şimdi bu konuda azcık hasbihal edelim :)))- Şöle bi olasılık mümkündür, peygamber efendimiz, erkek tipli kadınlardan hoşlanan ya da tamamen erkeklerden hoşlanan bi homoydu ama güçlü erkeği mm..kmesi için onunla savaşması gerekirdi ki, bu durumda ölme ihtimalini, mm..kme ihtimaline tercih etmek aptallık olurdu. Bunun yerine daha pragmatist bi çözüm düşünüp, zaten kıllı kadınlar var, er kişi niyetine m..kerim, o şekil boşalır, muradıma ererim demiş olabilir:)) bu durumda kıllarından kurtulmayı hatunlara günah kılarak, kıllı erkek m..kme hayalini sürekli kılmıştır. :)mantıklı:) valla:)

     Kadınlar üzerinden, g.tünden gelenek, din, uydurma, bu sayede fantezilerini gerçekleştirme, sadece islama has bi özellik değilidir ayrıca. Misal bi uzakdoğulu kadın şair şöyle der, yüzyılar önce, ayak fetişti zengin, piskopat bir adamın fantezileri yüzünden, çinli kadınların ayaklarını birbirine bağlayarak yürümelerini, asalet, gelenek, saygı diye nitelendiren koca bir toplumun varlığına inanabiliyor musunuz? İnanılmaz ama gerçek!!! Din ve sapkınlık:))işte budur:)net7 Şubat 2016 Pazar

KÖle KaLmA hÜRriyeti!..

       Sol duyumun dediğidir.

     Dizi izleyen insancıkları,  küçümseyip,  ayyyyyy bunlar da sabah akşam dizi izliyo, o yüzden beyincikleri çalışmıyo, bu toplum sırf bu diziler yüzünden geri kaldı, sonucuna vardıracak kadar, işi ileriye götüren entel kuşağın da, izlediği bi dizicik var:))valla
GAME OF THORONES
 İzleyemeynnn kalmasınnnnnnnnnn.!.Bolca tarih, azcık gerilim, aralara serpilmiştirilmiş bilim kurgu, aşk,savaş, iyilerin kötüye, kötülerin iyiye dönüşmesi,  insanın ve zamanın evrilmesi:)hımm..çok hoş.)
        Bu filmden konu açılınca, izleyicinin aklına düşen ilk sorucuk şudur. Senin kahramanın kim? Demir taht kimin hakkı? Ay hemen söyleyeyim benim kahramanım, ARYA STARK elbette:)ormandaki küçük kız:)) küçüklüğüne bakmaksızın gücü ve cesareti beni büyülüyor ondan:)valla
" Ama efendim kahramanın, Aryayken, niye avatarın bi Khalisi dediğinizi duyar gibiyim:)
Khalisiye, daha çok benziyorum da ondan:) ha ha...çok hoş:)

          Ama efendim mevzu o değil, bakın mevzu ne. Khalisi güçlü ejderhaları ve  "kölelere özgürlük" düşüncesiyle,  ülkeleri fethederken başına gelmeyen musibet kalmadı valla:),
     Bizi ilgilendiren musibetse, tam olarak şöyle yaşanır.
 Yaşlı köle, khalisiye şikayetini bildirmek, için huzura çıkar.
-Size özgürlüğünüzü verdim, der khalisi, yaşlı köleye;  hala daha şikayet mi ediyorsun?
- Özgürlük benim yaşımdaki bi adam için değil, der yaşlı köle. Özgürlük gençler için.
Köle olduğum zaman, sahibim bana hep iyi davrandı. Çocuklarını, okula getirip onlara, okuma yazma öğretiyordum. Evim ve ekmeğim vardı. Şimdi özgürüm. Sahibim yok. Evim ve ekmeğim yok. Her gün, ekmek almak için gençlerle yarışmak zorundayım. Ama onlarla mücade edecek, gücüm yok!..Madem bize özgürlüğümüzü verdin, seçme hakkı tanıdın, bu yaşlı adam "köle kalmayı" tercih ediyor. Ve khalisi mars!! ha ha...çok hoş.)

       Aslında sahne bu kadar uzun değil, bi kısmını ben yazdım. Çünkü mevzunun derinliğini kavramanızı istiyorum. Neden islamda kadınlar "köle kalma hürriyetlerini" istiyorlar? Hakları ellerinden alınırken sessizce izliyorlar. Tam bu noktada kavramanızı bekliyorum. Evsiz, barksız ,işsiz bırakılan kadın, elbette güvenliği bi erkeğin bacakları arasında bulacaktır. Elbette"köle kalmayı" özgür, ama aç kalmaya tercih edecektir. Velhasıl özgürlük karın doyurmuyor.  Kadının ekonomik özgürlüğü yoksa,  babadan atadan kalan bi serveti de yoksa,  o zaten köle olmaya mecburdur. Siz ona özgürlğünü, seçme seçilme hakkını verseniz bile, ilk fırsatta bi erkeğin bacakları arasına sığınacak köle kalma hakkını kullanacaktır.Net.