Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

11 Kasım 2016 Cuma

"bİn ülkeli, öZgÜr orTaDoğu"


         Bir zamanlar anadoluya "bin tanrı ülkesi" denildiğini bilir misiniz? Hangi zaman peki? Hititler zamanında elbette. Tanrılar o kadar çokmuş ki, görevleri ve adlarını,  hittinlerin kralicesi ,--- hitit kraliçelerine "tavananna"denir bu arada,---yazdırıp arşivletmiş:) İlk arşivcilik bu şekilde  doğmuş valla:):) Bilin istedim:)

 Ama efendim mevzu o değil bakın mevzu ne.
   Kudüs hakkında çekilen çok hoş bi film vardı; izleyenler bilirler, "cennetin krallığı". Neyse filmin özü, ortadoğuda1000 yıldır savaş var. Neden barış gelmiyor?  Zorla derme çatma, kısa vadeli sağlanan barışlarda küçük bir çelmeyle darmadağınık oluyor.
  Şimdilerde, II. dünya savaşı sonunda  çizilen ortadoğu haritası yeniden şekilleniyor. Çizenler durumdan memnun kalmadı demek ki.

        Son demlerde ortadoğuda, özgürleşmek adı altında, parçalanan küçük ulus devletlerin yerinde bıraktığı koca kara delikleri, terörist örgütler dolduruyor elbette. Terörist diyince, büyük ulus devletlerin silah satıp palazladığı müslümanları anımsıyorsunuz evet doğru görüntü.)Bir insanı ölmeye ancak cennet vaadiyle ikna edebilirsiniz. Takdir etmek gerekir ki, bunu müslümanlar taaa muhammedden bu yana çok güzel yapıyor.alkış.))  
   
 Ama durum şu ki ,işin ucu bize de dokunuyor. Orta doğudaki tek yarı-barışlı ülke olan Türkiyede nihayetinde savaşın içine çekildi. Şu an bölünmenin, kale direğinden döndük, net. Çünkü azcık mürekkep yalamış kürtler de, bu bölünmenin aslında özgürlük filan olmadığnı fark ettiler diyelim.Özgürleşme adı altında-- müslümanlara size dininizi yaşatmıyor bu kemalist devlet--kürtlere, sizin dilinizi yasakladı bu kemalist devlet gibi düşünceler pompalanarak T.C nin altı kazıldı. Bu büyük bir başarıdır kürt- müslüman dayanışması kemalist devleti çökertti. Ve bu da net bir sonuçtur .    
        Fakat sam amcanın yıllardır besleyip büyüttüğü FETO cuların indirdiği son darbede sis indi; ampulün beslediği karga gözünü oyunca; ahh işte, o noktada, ulusal bilinç yeniden canlandı gibi:)neden gibi diyorum çünkü az önce vatanım sensin! diziciğini  izledim:))hımmm çok hoş.) hadi inşallah!!       
      Şimdi sevgili kürtler, saddam dönemimde, esad döneminde zulum gören!!! sevgili kürtler!! Aradan ben  kürt değilim zazayım diye bağıranlar özgürlükcüleri de; duyar gibiyim:))) Zazaistanda yakında yoldadır bak buraya yazıyorum:))) ortadoğuyada bu yakışır zaten:))) ha ha çok hoş.)Lazistan tutmadı ama net:) Neyse efenim, ortadoğuda bin yıllk tarih değişmedi yine,  sabah akşam çoluk çocuk ölüyor, ama TV açınca, kürdistan ha kuruldu ha kurulacak, lann kurulsa ne olcak? yine b.ka batmış bi şekilde ölüyorsunuz!! farkında değil misiniz? bırakın insancıklar yaşasın, yazık lan!!! ‎·  
          Belki küçük bi kız vardır orda, bayrağa bakıp yürüyordur:(  izin verin başarsın!!!!indirmeyin bayrakları::((:kaybolacak!!((yapmayın lan! ‎

Hiç yorum yok: