Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

18 Ekim 2016 Salı

Serbest Piyasa Orgazmı

    Sol duyumun dediğidir

      Monarşinin kafasının, giyotinle vurulduğu  Fransız  ihtilalinden bu yana, dünyanın  diline, eski Yunandan fırlayıp gelen, "demokrasi" kavramı, dolandı.
    Demokrasi halkın kendi kendisini yönetmesi demekti ve bu iyi bi şeydi.Demokrasiyle yönetilen dünyada, çoğunluğun dediği oluyordu ki, bu daha güzel bi şeydi.
 Ama çoğunluk kısa vadeli çıkarcılıkla düşünüyor ve doğruyla/yanlışı ayırt edemiyorsa işte o zaman, ne olacaktı?
Dananın kuyruğu orda kopuyo işte:) Yanaşın:)
           Dünyayı yöneten mahşerin 5 atlısından olan ABD seçimlerin arifesinde.
   Peki dünyanın bi ucundaki bi ülkedeki seçim, kendi ülkemiz b.ka batmışken hem de, bizi neden ilgilendiriyordu. Ha ha anlatayım.
         Çünkü düşünce, sistemde domino taşları gibi dizayn edilmişti. İlk taşın değişimi onbininci taş olsanız dahi, sizi de etkiliyordu ve bu,  bi süre sonra, sıra size de gelecek demekti. Aha bi nevi kelebek etkisi:)
    ABD de, seçimler,  serbest piyasanın  tüm pisliğiyle sallanıp sonuçlanacak elbette. Adaylarda D. Trup,  her şeyin satılık olduğuna ve her şeyi satın alabileceğine inanan, özgür kadın düşmanı bi kapitalist.
Kadınları aşağılayan, ata erkil toplumun prototipi. A..cıklarını  avuçlayacağız diye bi küfür savurduğunda dahi,  "benimkini  avuçla Truppp, aşkım" diye bağıran ya da bağırtılan bir kadın seçmen kitlesine de sahip ayrıca.
   Bunun bizim ülkemizdeki yansımalarına bakalım bide:) Kocamı ve 3 çocuğu derhal bırakıp, Recebin haremine girerim diyen türbanlı bacılarımızın tıvıtırdaki haykırışları duymuşsunuzdur elbette:).
        Serbest piyasacı, mümin;  kadının beynini kullanmasına gerek yoktur, er kişilere bacaklarını açması yeterlidir. Bu yaşama biçimi kadın için de, en hayırlıdır:)) der ve mümine onu alkışlamaktan geri durmaz.Aynı şey:)
          Ve sonuç,  Serbest piyasacı, şeriatı savunan bu mümineler, "fakir bir adamın birinci karısı olmaktansa, zengin adamın dördüncü karısı olmayı tercih ederim" allah da böle istiyor diyip,  çığlık çığlığa "serbest piyasanın orgazmı" yaşar.

        Paranın satınalamaycağı şeyler vardır, gerisi mastırkart diyen bi reklam sloganı düştü belleğe ama cıkss... durum şunu gösteriyor kİ; paranın satın almayacağı hiç birşey kalmadı. Maalesef...

Neferteti mazlum halkını selamlar.

Hiç yorum yok: