Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

7 Aralık 2015 Pazartesi

ORTA DOĞUDA ORTA OYUNU:))

Sol duyumun dediğidir 

         Sahne aynı roller başkaaaaaa , demiştim yıllar önce şarkımdaaaaaaaa. Zaman da değişti şarkılardaaaaaaa , sahne aynı, roller başkasında ne hoş söyler zerrin ablam; bilenler bilirler, hem melodi hoş hem içerik çok güçlü.))

  Ama efendim mevzu o değil, bakın mevzu ne? Savaş  taa kapımıza kadar geldi dayandı. Osmanlı olcağız diye k..çını yırtanlar sayesinde,  söğüt ve domaniç dolaylarına çekilip, eski osmanlı beyliğine doğru yol almaktayız. Ortadoğunun gazmanını, gazlayan Amerika,---- sen osmanlısın, suriyenin suratına bi osmanlı tokadı indir diyerekten, daha 2 yıl önce amannnnnn Şam mı?.. daha sonra görürrüm nasıl olsa sınır komşumuz,  Batuma da gitmeyi verelim bu yıl;  seneye gideriz diye plan program yaptığımız, can ciğer komuşularımızla,  Suriye ve Rusyayla  nasıl oldu da kanlı bıçaklı olduk?

Azcık yanaşın, anlatayım:))

            Dünyaya demokrasi dağıtan SAM amca, suudi arabistana niçin demokrasi götürmez hiç düşündünüz mü? Hatta bırakın şeriatı, bu çağda monarşiyle yönetilen ender ülkelerden biridir.Şeriata bu denli düşman olan ve "kahrolsun şeriat" diye, iranı düşman belleyen ABD, neden hem şeriat hem de,  monarşiyle yönetilen suudi şeytanına ses çıkarmaz?
     Mevzu basittir, aslında. Suudi prensi, ABD iyi bir anlaşma yapmış, siz benim halkı m..kmeme karışmayın ben de size petrolümüzü peşkeş çekeyim demiştir. Kısaca mevzu budur.Orta doğuda petrolü ABD ile,  paylaşmayan ülkeler misal IRAK, bikatakulleye getirilerek, yakın geçmişte işgal edilmiştir. Şu an, şimdiye baktığımızda da aynı oyun aynı sahnede tekrarlanmaktadır. Ortadoğunun tek laik demokratik ,devlet olma özellikleri gösteren, ESAD SURİYESİNE karşı, ılımlın islam adı altında teokratik yönetim biçimi olan ve şeriatla sonuclanacak , muhalifler desteklenmiştir.
          Bu destekleme sürecinde her zaman olduğu gibi, Sam amca kendi ellerini kirletmemiş, ılımlı islam kepazeliğinin Türkiyedeki temsilcisi AMPULCÜLERİ, tam da bu role uygun olan Türkiyenin GAZMAnını, "sen ortadoğnun halifesisin diye gazlayarak,  öne sürmüş, ve suriyeyi bir hamlede mat etmiştir.
      ABD, suudi arabistan ilişkilerini, prens abdullahı, karıya-paraya doyurarak,  sağlamış, aynı takdiği, demokartik yönetilen üçüncü dünya ülkeleriyle uğraşmanın mantıksızlığına karar verip en iyisi Tüm ortadoğu, şeriatla yönetilsin ve monarşi olsun, ben de kiminle muhatap ocağımı bileyim mantığıyla, ortadoğuyu islamlaştırmak, şeriat ve monarşiyi getirmek için var gücüyle çalışmıştır. Kısaca BOP budur.
 S.S.C.B birliği yıkıldıktan sonra,  ortadoğuda istediği gibi at koşturacağını sanan, Sam amca, küçük bi konuyu atlamıştır. S.S.C.B velihatı Rusya, ve piskopat PUTİN, lannnnnnnn ben hala yaşıyom zılgıtını çekmiş ve ESADın iyi bir hamlesiyle, ABD ye, ortadoğuda cüşşşşşşşşşşşşşşşş demiştir. Haliyle Türkiye ye:)

Ve bir sabah bakmşsın ki; suriye en büyük düşmanın, Rusyaylada savaşın eşiğine gelmişsin:) ha ha...çok hoş.)

        Velhasıl; RTE ve tayfasının secdeye gittiği anda, olan biten budur:))Ampulcüleri namaza gönderip, siz, dininizi rahar rahat yaşayın, din düşmanı, TÜRK ORDUSU nuda hapse tıkın.:) Gerekirse biz NATO kılığına girer sizi de koruruz diyerekten, Geriden Türkiyeyi m...kmeyi hayal eden ve bu hayalini emin adımlarla gerçekleştiren, Sam amcayı alkışlıyoruz.

IRAK-SURİYE-TÜRKİYE  sıra bizde,  bu esnada KİNDAR NESİL işbaşı yapacak gibi görünüyor.
Heycanla , merakla, endişeyle,  izliyoruz..valla:)Hiç yorum yok: