Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

1 Nisan 2015 Çarşamba

ADaLeT YarGıLanıYoR!!!-- Serbest PİyAsADA aDalet-


 AdaLEtSİz ADALET        Adaletin adili susmuş, cehaletin cahili coşmuş, deli ediyor süslü yalanlar sabah oluyor bitti masallar ne hoş söler Candan Erçetin bacım:))valla:)mesajlı türkü:))
Ama efendim mevzu o deil bakın mevzu ne.
   Bi süre önce kuvvetler birliğine gidiliyor! danger!!! yazıcığımı bulursam ekleyeceğim tekrara düşüyorum. valla:) Fakat bu sonuç şaşırtıcı değil hatta beklenen bi sonuçtur.
Kısaca mevzu şudur;
            Parayı çuvalla götüren, malum zat-şahane, kendisini herşeyin üstünde, kanun üstü, bi nevi halife, bi nevi tanrının dünyadaki gölgesi ilan etmiştir.
   Yasama-yürütme- yargıyı tek elde toplanmış, sağlanan kuvvetler birliğinin yumruğu,  hakimler ve savcılar yüksek kurulunu darmadağınık etmiş; yargının kafasına bir balyoz gibi inmiştir.
Zat-ı  şahane, tarafından atanan,  hakim/savcılar,  artık adaletin değil, zat-ı şahanenin  köpekleri olmuştur.  Eğer olmazlarsa şekilli bir şekilde, tutuklanarak, görevden uzaklaştırılarak ya da emekliye ayrılarak cezalandırılmışlardır.
         Ve sonuç, zat-ı şahaneyi, protesto ederken, (eylem her vatandaşın hakkındır)sokak ortasında kafasından kurşunlanarak öldürülen gençecik çocukların katilleri sokaklarda fink atarken, zat-ı şahenenin karikatürünü çizenler, adını ağzına besmelesiz alanlar, ona yumurta atma teşebbüsünde bulunanlar, hapse tıkılmıştır. Bu durumu farkına varan, iyi/kötü niyetli kişiler,  onun buyruklarını emir telakki eden, adalate kafadan dalmıştır.!!
Bütün mevzu budur. net.
    Yusus Has Hacip, zamanın sarmalından fırlayıp şöyle bağırdı!!. ADALET GÖĞÜN DİREĞİDİR! O çökerse gök yerinde duramaz  !
Çöküyoruz! cık...cık...hiç hoş deil.

Hiç yorum yok: