Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

2 Mart 2015 Pazartesi

SeRBesT PiyAsada ÖLdÜRME HaKKI !!

 SeRBeST PiYASaDA SUÇ VE ceZa...

     Serbest piyasanın; bırakınız yapsınlar bırakınız mm..ksinler felsefesinin şaşaalı zaferinden sonra, toplumun her katmanında,   arz ve talebin birbirini sınaması ve sonunda dengeye gelmesi gibi, bireylerin de  karşılıklı memnuniyetleşmeleri sonucunada bi anlaşmaya varması  ve bunun akabinde  de, toplumun dengeye geleceği,  kısaca huzuru bulacağı,  yanlış kanısı yayılmaktadır:) danger!!!!

   Gelgelim mazlum ülkemdeki, serbest piyasa yansımalarına, geçenlerde metroda çalışan bir işcinin, karnına geçen demirle fotoğrafını görmüşsünüzdür. Buradaki kaza sıradan bi olaydır ama gelin görün ki, g.tüne geçen demiriden şikayetçi olmayan işci,  kısa bi süre sonra ist.büyük şehir belediyesinde işe başlamıştır.

Ama efendim, mevzu O deil, bakın mevzu ne:) 

     Sözleşmeler, serbest piyasa inancının, kutsal kitabıdır. Ve her iki taraf ayetlerin ne olacağına karar verebilir . Ama burada esas soru şudur. Soma kazasında ölen 301 işcinin yakınlarına bi ev bi araba tahsis edilince, "ölen ölür kalan sağlar bizimdir "desturundan yola çıkan serbest piyasacı, suçlunun cezasız kalması karşılığında bi nevi, "öldürme hakkı" kazanmıştır.Öldürenler, alkışlarla karşılanır ve ölenlerin yakınları hak ettikleri evlerin anahtarlarını şaşaalı bi törenle alırlar.

 Peki "öldürme hakkı"  ya da" yaralama  hakı" bi sözleşme çerçevesinde legal sayılabilir mi?

      Söylemde kesinlikle hayır!  ama eylemde  kesinlikle evet.! Piyasada görünen o dur kİ, işçi A.K g.tüne demir girmesinin, aslında ona allahın bi lutfu olduğunu kabul etmiş, bu hayırlı olay sonucunda ömür billah çalışsa elde edemeyeceği bir işin belki de bir evin sahibi olmuştur.
Ve tüyleri yolunmuş tavuk, koşarak stalinin bacakları arasına sığnır:)-stalini tavuğu-

  Sonuç; serbest piyasada yeni kişisel haklara bi tane daha eklendi!

 Kız hukukcu yaz bi kenara
 yeni Türkiye,
 yeni anayasa,

"öldürme hakkı" yasallaştı.

     Her ikitarafın rızası mevcutsa ve bu rıza bi sözleşmeyle ayetleştirilmişse "öldürme hakkı" her (zengin)vatandaşın,  hakkıdır.

M-s-2015- yer - ortadoğu- YENİ TürkiYE
 Tabletlere yazılsın!

 Neferteti mazlum halkını selamlarHiç yorum yok: