Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

15 Mart 2015 Pazar

BeBek YÜzLü KaTiller!! DanGer!!

Teröristlerin ve Sahte kabadayıların toplumları susturduğu bi çağa, selam duruyoruz!! maalesef!

        Seçmek, seçilmek hakkı, toplum var olduğundan beri, insacıkların keşfettiği en yaşanabilir haklardan biridir. Doğruyu bulak için seçim yapılır, yanlışı bulmak için de.
Aşağıdakilerden hangisi doğrudur derken, misal,  -hiçbiri şıkkının  cevaplardan kaldırılması üzerinden de çok zaman geçmiştir. Eğer doğruyu, şıklar arasına koymazsanız haliyle herkes yanlışı seçecektir ya da doğruyu bulamayacaktır:)))aha düz mantık!!
  Neyse efendim mevzu o deil bakın mevzu ne.
    Yine bir seçim arifesinde;  gelişmemiş ülkelerde, topallayarak giden demokrasinin,  arkasından koşturacağız elbette. Peki demokrasi, bi türlü gelişmeyi beceremeyen, üçüncü dünya ülkelerinde,  neden sürekli topallıyor? Seçim sonucunda seçilen zat-ı muhterem, seçim sonuçlarını neden, PADİŞAH seçildim, sanrısına bağlıyor.

     Her işin başı "İNSAN" :))İşte bundan!!! Kendini her şeyin üstünde gören ve bu düşünceyi ümmetine inandıran,  bi halife edasıyla salınan, kendini tanrının dünyadaki gölgesi sanan,  cıkss..bu kanun olmamış kanunsa, ben onu hoop diye çıkartırım, kaldırın ellerinizi ulan vekiller !!diyen, ŞERİATI kanun yapan, sonrada alın siz kanun,  herkes uyacak diye nara atan;  padişah,  payidahta ölene kadar kalacağı hakkında da yakında kanun çıkarabilir:)))  ay oldu mu size KANUNİ:))ha ha..çok hoş.)
 Fakat durumun vehameti bununla sınırlı değildir.
   Nara atan kabadayının, teröristlerle, anlaşması sonucu oluşturduğu, ittifakın gücü hele, küçümsenmeyecek kadar çoktur:) net.

 Ve bu ittifakı oluşturuken bakın nasıl bi strateji izlemiştir:)

   Çoğunluk bi katili affettiğinde; "katil" katil olma; suçundan azdedilebilir mi?
      Serbest piyasada suç ve ceza mevzusunda, suçun cezasız kalmasını, çoğunluk sağlayabilir mi? sorusuna cevapcık aramıştık:) Olmaz mı olabilir:)) Misal; 90 larda Amerikada ki sımpson cinayeti,-kısaca özet geçeyim- siyahi 2 çocuk babası Sımpson karısını ve sevgilisini sokak ortasında kurşunlar ve arabasına atlayı kaçmaya başlar. polis helikopteri arabasını takip eder ve Simpson yakalar.Fakat gelin görünkİ, güçlü, zeki, entrikacı ve paracı, avukatlar olayı siyah- beyaz  ırkcı, çekişmesine çekmeyi başarır. Ve siyahi halk sımsına özgürlük diye sokaklara dökülür. Ve çoğunluk bi katilin suçsuz olduğuna karar veriri:)) ha ha...çok hoş.)
Velhasıl mazlum halkım, da bu seçimler de benzeri bir olayın,  seçimini yapacaktır.

     Mazlum halkım "katiller" bebek yüzlü olunca, onların katil olmadığı sonucuna varacak mı? Bu bi muamma ? bekleyip göreceğiz:))
ay çok heycanlı:))
Neferteti mazlum halkını selamlar...


Hiç yorum yok: