Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

3 Ekim 2014 Cuma

OrTaDoğuda OrTA oyunu:)Sol duyumun dediğidir

    Varvara  Aleksiyevnayı bilir misiniz?  O bi insancık!! Kaderini kim yazdı,  Aleksiyevna.?Tanrı Dosteyevski elbette!!! Çırpındıkça nasıl da battı. Okumamışsanız okuyun! "insancıklar" okunası kitap! ha ha...çok hoş.)
     
       Ben kuşlardan da küçükken, tv nin evimize girdiği o musmutlu günlerde, ajansı hiç kaçırmayan büyük ağaç sayesinde, ajans sever oldum yeminle:)))) Açın tvyi,  haberleri dinleyelim neler oluyor dünyada duyalım derdi.))Ta o günlerde işte, orta doğunun adı ezberimdedir. Doğunun ortasında bi cehennem var!!! çaresiz, öfkeli insancıklar, ölüyor, kadınları , çocukları, köpekleri, ölüyor. Öldürüyor!
        Yazık diye söyleniyordu büyük ağaç, yazık Müslümanlar ölüyor! Hayatı Müslümanlara üzülmekle kahrolmakla geçti :)) valla:)Ama onun inandığı Müslümanlıkla, Arabın Müslümanlığını çok az ortak yönü vardı. Sonrada cıkss..çalışmadan olmaz diyordu, gavur sabah akşam çalışıyor. çalışmak en güzel ibadettir :)) nerden öğrenmişse artık:)) bence kendi dinini yazdı:)bize de öğretti.) ha ha...çok hoş.)
   Neyse efendim mevzu o deil bakın mevzu ne. Baba Bush, sermayenin zaferi olarak, Amerikan başkanı seçildiğinde,  "biz Amerikalılar, dünyanın sahibiyiz"  öğretisini evrene saldılar. O zamanlar iran-ırak savaşı esnasında, orta doğu  alevlendirmişken, nihayet savaş bitti.) savaş bitince haliyle onların da Saddamla işi  bitti:))) Bizim Recep Gazman gibi o devirde de,  sam amca tarafından gazlanan Saddam, kendini orta doğunun hakimi sandı:))) Bi sabah, askerlerini toplayıp kuveyte daldı:)) Amerikanın, yarattığı küçük petrol prensliği neye uğradığını şaşırdı. Kendi çapında Ortadoğu petrollerinden Amerikayı el çektirecekti.)) ay! yanlış hamle! gitti bi kale! ha ha..çok hoş.)
   Neyse efendicim; celallenen baba Bush, Irakın üzerine füze yağdırdı. Orta doğunun cehennemi yeniden alevlendi.)) TV den uçan füzeleri, onları havada vuran patriyotları izliyoz güya:)) Tombik Özal, küçük Amerika olma yolunda:))Ay çok nostaljik:)
  Sadece bi kadın CNN muhabiri canlı yayında,  Bağdattan bildiryor. Amerika uçaklarıyla kafamıza ölüm yağdırıyor diyor. Yayın kesiliyor. sular azcık duruluyor.
     Kara harekatına bi türlü cesaret edemeyen baba Bushun, yarım kalan işini tamamlamak, oğul Busha nasip oluyor:)) Demokratik seçimler sonucunda parayı veren düdüğü çalıyor ve oğul Bush  yeni başkan:)) Dünyanın en tehlikesiz aracı olarak icat edilen cıncırdan düşüp kafasını gözünü yaracak kadar beceriksiz, aptal bi  adam dünyayı yönetiyor:)  Üç kuşaktır zengin olan ailesi sayesinden elbette:)) ve sonuç;    sermaye bi aptalın dünyayı yönetmesine neden olabilir:)) yaşayıp gördük.Net!
       Ve nihayet, 11eylül ona beklenen fırsatı sağlıyor.  Dünyayı  m..kmeye geliyorum, Müslümanlar bize saldırdı repliğiyle salyaları akarak bağırıyor. Önce Afganistan. Taliban peşindeyiz ayağına Afganistan işgal ediliyor.
Kürtler palazlanıyor sonra,  bi sabah hoppp  Amerikan ordusu ırakta. Saddamın  kafası koparılıyor.  İnsanlık dersi, alıyoruz bu arada Avrupa insan hakları mahkemesinden:))
    Zaman akıyor zaman geçiyor:))büyüyorum yaşım kemale erdi. Dante gibi ortasındayım ömrün:)  Ha bitti bitecek derken, orta doğuya yerleşen sam amca g.tünü daha da yayıyor. Ona karşı koyacak tek ordu olan , Türk ordusunu, önce kürtleri kullanarak sonra,   nur yüzlüleri destekleyerek, bakın zamanında Türk ordusu size neler neler yaptı, siz dininizi özgürce yaşayamıyorsunuz misal bunlar yüzünden gibi, düşünceciklerle önce psikolojik olarak sonrada küçük bi operasyonla türk subaylarının başlarına çuval geçirip Türkiyeye yollayarak,  çökertti ve çöküşü, dünyaya ve Türk halkına duyurdu. Artık orta doğu, benim dokunanı yakarım narasını atarak!!!  ha ha..çok hoş.)

        Ampulcülerden tam desteğini eksik etmeyen, sam amca, bu sayede Türk ordusunu da; Amerikan ordusunun bi kolu ilan etti. Şimdi yat dese yatacak, m..k dese mikecek olan nurtopu gibi bi ordusu oldu:)  İşte şimdilerde de, suriyedeki laik yönetim Esadı deviremeyince, haliyle "nükleer silah üretiyorlar""" yalanını da, bi süre önce ırakın işgalinde tükettikleri için, yeni bi strateji geliştiriyorlar. Hım...mantıklı:)) Yeni bi şeriat örgütü peydahlandı aniden:)adı da IŞID:) Şimdi bu sözde terörist gruba karşı mazlum suriye halkını korumak için, suriyeye dalacaklar:)) işin en eğlenceli yanıysa, suudi arabistanında şeriata karşı savaşanların yanında olması:)) ha ha...çok hoş.)
   Ama suriyeye dalma işini, kendileri yapmak istemiyor bu sefer:) Bi maşa lazım tabi.))
Elinde tuzluk koşuyor ampulcü.))

         Seneler evvel, Türkiye üzerinden ıraka dalma planlarını suya düşüren TBMM şimdi tam teslim olmuş görünüyor. Bu strateji tastamam ilerliyor:) tezkere meclisten geçti.Bu sefer başardılar:)net.

Ve sonuç; Avrupa treninden kopan Türkiye Ortadoğu bataklığına sürükleniyor:))maalesef:(

Büyümem durdu, yaşlanıyorum, Ve orta doğu yayılarak, yanmaya devam ediyor :) uzaydan baksan görünür o derece yani.)))ışık ışık  :) Bu manzara kaçmaz orta doğuya selfy çekin!!

Neferteti mazlum halkını selamlar.

Okudun mu? Afiyet olsun:) Alttaki, reklamı tıkla layk niyetine çok sevap valla:) ha ha...çok hoş.)

Hiç yorum yok: