Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

27 Ağustos 2014 Çarşamba

BÜYÜK ULUS DEVLETLERİN küçük ulus devletleri IRKÇILIKLA SUÇLAYIP, güçten düşürüp, soyup ...kmesinin hikayesi.)))

 Sol duyumun dediğidir:)) Striptiz!


    Efendime sölim, efendime söylerken sizde dinleyin. Ulus nedir? Bu kavramcık insanlığın, önce
belleğine, sonra diline ne zaman düşmüştür?  Misal selfy sözcüğünün doğumuna hepimiz tanık olduk:))çok yakın bi zamanda:)nur topu gibi bi sözcüğümüz oldu. ay! çok heycanlı!! ha ha..çok hoş.)
       Bazı araştırmacılara göre, ulus kavramının ortaya çıkışı Fransız ihtilaliyle ilintlidir yani yaklaşık bu kavramın 225 yıllık bi geçmişi filan vardır. Bazılarına göreyse daha eski. Ben daha eski olduğunu düşünenlerdenim ama , neyse efendim mevzu o deil; bakın mevzu ne.
         Yeni küreselleşme selinin, herşeyi önüne katıp sürüklendiği çağımızda, artık büyük devletler,  serbest piyasanın onlara verdiği yetkiye dayanarak, dünyanın geri kalanını sömürme, bi tür çiğneyip tükürme, haklarının, komünizmin çöküşüyle birlikte netlik kazandığını ilan ettiler ve bu haklarını sonuna kadar  kullanmaya  karar verdiler. Fakat gelin görün kİ;  bu ideolojinin önüne çıkan  bir duvar var! "ulus devlet"! "yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı" sloganları mini minicik beyinlere yerleştiren, yerel üreticileri, küresel dev şirketlere karşı demir zırhıyla koruyan, kollayan devletlerin vay! haline!
   Öncelikle, uygarlık ayarları kullanılarak;  "piyasanıza girmemize müsaade eder misiniz?" diye sorulan devletçiklerden;  bu teklifi kabul edenler, küreselliğin hazzını, sonuna kadar tadarken, gelin görün ki; buna karşı çıkan,  devletler, şapa oturur!! "İşaret parmağını sallayarak, "şimdi biz sana gösteririz gününü " zılgıtından hemen sonra;  dağıtın ulan bunları!!!emirleri yağmaya başlar. Benden duymuş olmayın ama, dev şirketler,  büyük devletlerin, uzak diyarlardaki, askeri üsleridir artık:)valla:).
      Piyasalarının işgaline izin vermeyen ulus  devletler,  kendi çıkarlarını hop! diyince kabul edecek küçük devletlere ayrıştırılır. Peki nasıl? En zayıf noktası aranır elbette?  Din, mezhep cıkss..yoksa etnik köken:))Misal Türkiye, neden kürdiye olmasın? Bu esnada hemen parapeşin kırmızı meşin diyen bi tarihçi olur bi yazar olur misal "ahmet altan" v.s gibiler, devreye girer ve tarihin tozlu sayfaları karıştırılmaya başlanır. Bunların dedeleri var yaa!! şu tarihte bakın şurada kürtlere,  sırf kürt oldukları için neler neler yaptılar şeklinde, sürekli bombardımanla,  bireyin zihnine  Kürt-türk düşmanlığı enjekte edilir. Türkiye cumhuriyeti kurulurken, sizin dostunuz aslında  Amerikalılardır,  v.b:)) Sonuç olarak,  başı g.tü aynı olan arasındaki 7 farkı bulunuz deseler bi ömür bulamayacağınız,   kürt-kurt-türk karışımını ayrıştırmayı başarır:) Türkiyede, etnik köken ırkçılığı körüklenirken misal suriyede,  mezhep farklılıkları körüklenir ve aynı sonuca ulaşılır. Alkış!

   "Küreselleşme sahnesine çıktığında devlet striptiz yapmaya başlar, gösterinin sonunda,   çıplak kalır. Maddi temeli tahrip olmuş; egemenliği ve bağımsızlığı iptal edilmiş, politik sıfatı silinip kaybolmuş,  " DEVLET" mega şirketlerin, basit bir güvenlik birimi haline gelir.(küreselleşme-zymunt bauman) Seviyom ben ZYMUNT BAUMAN dedemi valla:)
  Dünyanın yeni efendilerinin, doğrudan yönetilmeye ihtiyaçları yoktur. Artık;  rehin alınan devlet, efendilerinin her emrini yerine getirmek zorundadır:))
Velhasıl;
 Türkiye de özelleştirme idaresi miadını doldurmuştur. Çünkü artık satacağı bişeyi kalmamıştır.

Bölün!!!Soyun!!

 Neferteti  mazlum halkını selamlar:)
     

2 yorum:

Ramazan Cekic dedi ki...

Selam arkadaşlar ilk giriş yazim Lisa dünya sonsuza kadar sürdüğünü düşünürsek ulus devletler sonsuza kadar sürecektir bati ulkeleri ne kadar cabalasada bir faydasi yok tüm uluslar her engellemelere rağmen yoluna devam edecektir. Neferteti bin görüşlerine aynen katiliyorum .

Nefer Neferteti dedi ki...

Ramo abi:))tşk.))