Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

22 Mayıs 2014 Perşembe

SİsTEmde DoMuZ BAĞI!

  KaNLI KöMüR


   İlk kez domuz bağı tamlamasını  "kurana hakaret ettiği iddiasıyla kaçırılan, Gonca Kuriş'in videolarını yayınlayan hizbullahçılar sayesinde duydum. Kadını soyup kalın halatlarla bağlamışlardı. Görüntüsü  hala bellekte.

   Şimdi bu vahşilerin aramızda, hatalı bi yargılama sonucunda fink attıkları, komedisine hiç girmeyeceğim

    Çünkü mevzu o değil; bakın mevzu ne.

     Domuz bağının en büyük özelliği, sizi saran iplerden kurtulmak için yapacağın her hangi bi hamle boğazındaki ipi sıkıştırır ve kendinizi boğarsınız. Bu vaziyette yapılacak tek şey hareketsizce birinin sizi kurtarmasını beklemektir ya da ölmektir.
    Şimdi sistemin nasıl domuz bağı yapıldığına şöle bi göz atalım.

     Taşeron firma, denilen kurum, ne iş olsa yaparız abi; repliğiyle yaşayan, açlık sınırındaki işçileri bulup, ucuza çalıştırmakta. Bu durumdan asıl firmada memnundur çünkü, taşeron işçiler sözleşmeleri biter bitmez kapı dışarı edilir. .Eğer şikayet ya da iş koşulları hakkında olumsuz bi düşünce, duygu ya da mimik sezinleyen işverenler, işçileri hop! kapı dışarı eder. Yani işçinin, çalışma koşulları hakkındaki, herhangi bi olumsuz hareketi onun işten atılmasını yada sözleşmesinin yenilenmemesi ihtimalini doğurur kİ; hiç bir işçi ne olursa olsun kendi ipini çekmek istemez. Bi nevi, domuz bağı.

   Velhasıl;  devlet denetiminden yoksun, sen bana seçimlerde bedava kömür sağla ben de senin, işçi sömürünü, vahşetini görmezden geleyim diyen hükümetçiler tarafından, vahşi kapitalistin insafına bırakılan 301 işçi yakılarak, toprağa gömülüyor. Kaza ve kader diyor devletlum! İş kazası::((
nede olsa tehlike sınıfı:7:)
  Peki ne olacak şimdi? Vahşi kapitalistin kucağında kalan diğerleri, önce ölenlere feryat figan ağlarken bi süre sonra,  maden ocaklarının kapatılıp işsiz kalacakları endişesine gark olmuş durumda. Size maaş bağlarız ya da ev veririz replikleriyle teselli edilen kalanlar, bi süre sonra ölümlerin hayırlı olduğuna inandırılabilirler. Hatta bi süre sonra olay gündemden düşünce misal; aslında işçilerin bu kazada ihmalleri olduğunu sonucuna bile varılabilir.:)) Burası Türkiye olmaz demeyin! Olur olur bal gibi olurrr:)Böle bi türkü var valla.

Bu kısasadan çıkarılcak hisse nedir peki?

 Maden ocakları çok tehlikeli nükleeer enerji santralleri kuralım::(((cıkk...cıkk..hiç hoş deil.

NÜKLEER ENERJİ SANTRALLERİNİ DURDURUN!

Neferteti mazlum halkını selamlar

2 yorum:

eagle eagles dedi ki...

Mrb ben mazlum aleykümselam

Nefer Neferteti dedi ki...

vealeyküm selam mazlum şirin:)ormana hşg:)