Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

8 Mayıs 2014 Perşembe

AyFoNu OkŞARkEN:))

 Bireyselleşme ve selfie şeysi...
  Bırakınız yapsınlar bırakınız m..ksinler felsefesinin şaşalı zaferinden sonra,  birey kendini toplumun
merkezine saldı. Artık kişisel özgürlükler ve yetenekler sizi diğerlerinden daha üstün kılar ve siz bu değerlerin bütün getirilerinden max. bi şekilde faydalanma hakkına sahipsiniz. Herhangi bi pembe dizideki esas oğlan sizden daha yakışıklı olduğu için, siz, cüzzi bi ücretle ancak asgari geçim düzeyinizi sağlarken,  100 kişinin toplam ücretini , bir kişinin alması kadar doğal bişey yoktur.
   Fakat bu ona tanınan bir ayrıcalık değildir! bireyin farkındalıkları sizde de olabilir. Siz de bir dizinin esas oğlanı olup, ya da bi sami hazinses fırsatı yakaladığınızda, diğerlerini ezip, parseli toplayıp gidebilirsiniz! Peki nasıl? YETENEKSİZsiniz:))

      Küçük piyasa oyunlarıyla çoğunluğun sesi olan, fırsatlar dünyasını size sunan, serbest piyasada belki de sıra sizdedir!! Olmaz demeyin! şansızını deneyin!

           Bu repliklerle toplumun tüm YETENEKSİZlerini söğüşleyen ve çoğunluğa, umudu, serbest piyasada oluşacak en yüksek fiyatla satan kapitalist abiler, alkışlarla, naralarla karşılanmakta.

   Kapitalist abi,   psikologlar, toplum mühendisleri, sistem mühendisleri tarafından hazırlanan bilgisayar oyunlarıyla,  bireye savaşlar kazandırarak, içindeki kahramanı ortaya çıkartıp  dünyanın hakimi kılarken milyon dolarları çaktırmadan götürüyor. Bu arada öldürerek puan kazandığınız oyunlarla büyüyen çocuklar, okullarda suç oranını max. ediyor. Devlet bakıyor:))Artık bunu durduracak gücü ve itikadı kalmadı.

     Birey,  doğaya, sanata ve diğerlerine bakmaktansa yıllarca ihmal edildiğinin ona hatırlatılması üzerine objektifi kendine çeviriyor.

   Sonunda akıllı telefonun akıllı yaratıcıları bireyin, neden ben olmayayım sorunsalına çözüm bulacak bi telefon  üretiyor. Artık merkez sizsiniz! Ölsün doğa fotoğrafları, natürmortlar!
 gelsin bireyin tatlı, kızgın, gülümsemeye çalışan, sırıtan, suratı!! aha! bu selfie!
 Artsın satışlar, gelsin paralar, !

 ha ha...çok hoş.)
Neferteti mazlum halkını selamlar

Hiç yorum yok: