Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

26 Mart 2014 Çarşamba

KİrLİ bilGi

 BaZı kaFAlar laĞIMdır:)
 

      Düşünüyorum o halde varım diyen feylezoftan bu yana, düşünce varlığın kanıtı, insan olmanın birinci delili olarak kabul gördü. Bu kabul görüş, düşünenleri çoğalttı. Düşünceden bilgi doğdu. Bilgiyi, hızla yaymak için kitaplar yazıldı. Bilgi onu okuyanın kafasında yoğruluyor ve yeni bi analitik düşünceye dönerken nur topu gibi başka bi "yenibilgİ" doğuruyordu.Fakat bi süre sonra, İnsan beyninin ürettiği faydalı bi bakteri olan bilginin, yanında, zararlı bakteri de, üretmeye de başladı." Kirli bilgi". Bu zararlı bakteriyi üreten, yine insan beyniydi. Bi lağımdan farksız olan beyinler sürekli "kirli bilgiyi" üretip evrene salıyordu. Ve kirli bilgi, tıpkı kötü ve habis urların yayılması gibi, iyi olandan daha hızlı ve daha güçlü yayılıyordu. Kirli bilginin, tıpkı bi kanser hücresi gibi yayılma hızı max. du.Ve kısa süreden toplumun beynine yerleşip, onu yok edebiliyordu.
   Peki mevcut durumda, bilginin temizliğin nasıl sağlanacaktı.
Kaysın zaman, tarihin tozlu sayfalarında dursun.
 Atalar, peygamberler, komutanlar, feylezoflar kirli bilginin yayılımını önlemek için neler yaptılar ya da bi şey yaptı mı? ya da yaptılarsa aldıkları önlemler işe yaradı mı?
   BU uzunnnnn ve sıkıcı bi araştırmayı gerktiren bi konu kİ; hiç tarzım deil.)
 Bu konuda islam peygamberi muhammedin ne yaptığını söylemekle yetineceğim.
  Ey iman edenler! Dedi kodu, ölmüş kardeşinin etini yemekle aynı şeydir! Dedikodu yapan cennete giremez.
Hımm...mantıklı:)zeki adamları hep sevmişimdir valla:) Böylece bu hadisle yanlış bilginin ortalama salınmasını ve yanlış bilgi sonucunda ortaya çıkacak vahim durumları önlemiştir.

Ama efendim mevzu o deil; bakın mevzu ne:)

Zaman kaysın m-s 2014 dursun
Yer:ortadoğu-TÜRKİYE

    Teknolojinin nimetlerinden max. şekilde faydanıp, kabe manzaralı yedi yıldızlı otellerde, tavaf edip günahlarından arınan müslümanın foyası meydana çıkmış ve doğru bilgi gömüldüğü çukurdan fırlamıştır.Lağım beyinlerinden yaydıkları kirli bilgi, hiç ummadıkları bi hezimete uğramıştır.
 Elbette bi kuş sayesinde:))) bence twetır, bi serçeye benzese de bi güvercin:)zamanın varlığından beri güvercinler bilgi taşır:)))

Rabbinin fil sahiplerine ne yaptığını görmedin mi? O, onların düzenlerini boşa çıkarmadı mı? Ve üzerlerine sürü sürü ebabil KUŞLARI göndermedi mi?Ki her biri onlara ateşte pişirilmiş çamurdan taşlar attılar -FİL SÜRESİ-hımm..ebabil kuşu da olma ihtimali var tabi:)ha ha...çok hoş.)

    Velhasıl; tıpkı iskenderiye kütüphanesini ateşe verenler gibi,  bilgiyi yok etmeye çalışanlar bu günde vardır. Tweterı kapatıp zamanın iskenderiye kütüphanesini yakmaya çalışan zihniyet elbette kaybedecektir. Lağım beyinlerinin s..çtığı  kirli bilgiye karşı, doğru bilginin savaşma gücü, cesareti ve yayılma hızı gittikçe artan bi ivmeyle yükseliyor. Ama gerçek şu kİ; kazansak bile, bu vakit kaybediş, bizi bi adım geriye fırlatmıştır.Geriye yürüdük:)net.
Neferteti mazlum halkını selamlar

Hiç yorum yok: