Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

18 Şubat 2013 Pazartesi

İSlaMa KaDın ELİ:)


Sol duyumun dediğidir.

Kadını üzerinden Müslüman Olan Müslüm:)

   Efendime sölim, efendime söylerken siz de dinleyin. İnsancıkların kıyafetleri, onların yaşama biçimlerini nasıl etkiler? Bu sorucuğun cevabını en sevdiğim feylezof nasrettin hocamın kürkünün nasıl yemek yediğini anımsayarak vermek istiyorum:)
-Kürkü sırtına alınca, ancak bu şekilde, davetten içeri girebilen hoca, tabağa kürkünü sokup, ye kürküm ye demiş ya hani :)))işte o hesap:)))
ha ha...çok hoş.)

    Zenginlik ibaresi olan kürkler,  mücevherler yanında özellikle inanç biçimlerimizi de kıyafetler belirler.
   Peki nasıl belirler? işte böleeeeeee...Kılık kıyafetin islama yansımalarına bakalım şimdi de:)

     Hatunun bi cilveli sesinden bi bakışından abdesti bozulan müslüm çareyi, mümineyi sarıp sarmalamakta bulmuştur:))Bu nedenle islam kadına örtünmesini emreder:) cıkss..örtünmek derken paketlenmek demek daha doğrudur. Çünkü insan doğası gereği zaten çevresel faktörlerden korunmak için giyinir, örtünür.
    Bundan sebep müslüm, müminenin görselliği üzerinden, ne kadar çok inançlı bi müslüm olduğunu ispata kalkar:)Kendisi kravatlı, takım elbiseli modern dünyanın ona sunduğu kıyafetleri benimserken  eşine, çarşaf ya da biraz daha laytı pardüsü giydirir.Bu paketlenme biçimine de mümine gönülden razıdır.Çünkü ona bu davranış biçiminin, sonsuz cennetle ödüllendirileceği inandırılır.Cehennem sıcağında, ter içinde gördüğünüz, türbanlı, çarşaflı, hatunların bu ızdırabı çekmelerinin nedeni budur:)
Ama efendim mevzu o deil, bakın mevzu ne:)
     Kadını üzerinden ne kadar müslüman olduğunu eşe dosta ispat eden müslüm, sevgili efendisi Muhammedin yaşam süresince hal ve davranışlarını da kendisine rehber belirler. Misal sünnet:)

Sünniler için sünnet islamın vazgeçilmez prensiplerinden biridir.

Şimdi hep birlikte Muhammedin en güzel sünnetlerinden birini yorumlayalım:)


  Ümmedim!!! 20 yaşındaki bi müminin 40 yaşındaki hatunlarla evlenmesi sünnettir:)))efendimiz öyle yapmıştır.Nitekim sevgili efendimiz 20 yaşındayken, hz. hatice anamız 40 yaşında bir duldu:). Böyle, güzel bi sünnetten niye müminenin haberi yok? Haberdar edelim dedik:))) ha ha...çok hoş.)
     

  Ama gelin görün ki,  İslam,  hiç bi dem,  kadınlar tarafından yorumlanmamıştır. İslam her zaman  erkekten taraftır.Hiç bir zaman tarafsız değildir. Bu taraf tutma, islam dininin tanrısının bir erkek olduğunu sonucuna bizi götürür.

    Mazlum ülkemde,  islama değen kadınlar, (misal Bahriye Üçok gibi), bi bombayla küçük parçalara ayrılıp cezalandırılmıştır. Ya da Gonca Kuriş gibi,  Hamas militanlarınca kaçırılıp, soyularak, domuz bağı yapılıp, söylediklerinin yanlış olduğu bi video kaydıyla, itiraf ettirildikten sonra, hunharca öldürülmüştür. Ve ne büyük tesadüftür ki; bu Hamas militanları hukuk sistemimizin boşluğundan yararlanıp yanlışlıkla salıverilmişlerdir:)Artık, aramızdalar.

  Velhasıl islama değen tüm kadın elleri kırılmıştır.Maalesef:(

Neferteti mazlum halkını selamlar.

7 Şubat 2013 Perşembe

AYNAsız:)


Sol duyumun dediğidir:)


    Karakolda ayna varrrr, ayna varrrrrr, kız kolumdan damga varrrrrrr, gözlerinden bellidirrrrrrrr cevriyemmmm, sen de karasevda varrrr:))hmm...ne hoş türküdür:)
     Polislere aynasız denilmesi bize, sam amcamdan geçen bi replik midir bilemem ama, karakolda ayna var türküsünü ne zaman dinlesem içlenilirim valla:))

 Ama efendim mevzu o deil bakın mevzu ne:)

   İsviçreli bilim adamlarımdan bi istirhamım olacak valla:))) Son günlerde bi düşünce hop!! diye oturdu belleğe:)) Oturup kaldı bide:)git diyorum gitmiyo. laf da dinlemiyo da edepsiz:)

  Bi insancık  kendi yüzünü görmeden büyüse, ve günlerden bir gün kendi fotoğrafını ona gösterdiklerinde kendini tanır mı acep? Kim bu yabancı mı der yoksa?
İnsan fotoğrafını görmese dahi zihninde kendi resmini çizebilir mi? Fabrika ayarlarımız da bunu tanımlayacak veriler yüklü müdür ? misal DNA mızda:)) Bilen söylesin hayrına:))meraktayım valla:))

 AYNAsızlık başaşa bela vesselam:))