Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

28 Kasım 2013 Perşembe

SeÇilMiş DİKtaTÖR :)

DeMokRASİ     İkLİMleRİ :)

    Gelişmiş ülkeler başkan seçer; üçüncü dünya ülkeleri, diktatör. Neden peki?
 İrdeleyeceğimiz cümlecik bu:)))
      Dünya denen sihirli kürenin, yuvarlağının her bi tarafında farklı iklimler görülmesine rağmen,insancıklar tüm bu farkındalıklara, göğüs gerip, bi şekilde hayatta kalma mücadelelerini kazanmayı başarmışlardır. 
   Farklı iklimler,  insancıkların yaşama biçimlerini,  hatta inanç ve hayata bakışlarını etkilemiştir. İnsancıkların, inanç ve yaşam biçimlerini belirleyen hal, tavır ve davranışlarına kısaca "sosyal iklimler" diyecem:))))  Sosyal iklimler bazen toplumlarda fırtınalara, bazense tsunamilere yol açar. Küçük bi dalga şeklinde oluşan bi sosyal patlama, misal bir seyyar satıcının kendini yakması gibi fevri bi davranış, zaten toplumun çoğunluğunda mevcut olan baskı,sıkışmış gazı ortaya çıkarır ve toplum patlaR!! bing boonnnng:)) 

      Ama efendim mevzu o deil.) Bakın mevzu ne. Demokrasiyi doğar doğmaz beşiğinden almamıza rağmen, bizim iklimimizde niye yeşermiyor? Bunun nedenini size küçük anekdotla anlatacağım:)

   Dolmuştayım, şoförle arkadaşı hasbihalde. Şoförler odası başkanlık seçimleri konuşuluyor.

-Mehmet abi çok iyi adamdır valla:)
-İyidir, kimsenin kalbini kırmaz ama abi cıkkss....ondan başkan olmaz ben diyim sağa.
-Niye olum yaa...
-Geçen p.ç ekrem durağın camlarını indirdi ne oldu?
-Hiç bi şey. 
Bize şöle hött dediğinde milletin korkacağı bi başkan lazım. Misal Ahmet abi olsaydı.Vurduğu gibi masaya yumruğunu, hah! hizaya gelir herkes. Biz de işimize bakarız valla abi; benim oyum Ahmet abiye.

          İşte bizim meselemiz bu:)) Bu ülkede uçan Hollandalılar yaşamıyo maalesef.:)) Gelişmemiş çoğunluk, şiddet şiddetle bastırılır felsefesine sahip :)Bu yüzden diktatörler seçerler ve şiddete saygı gösterirler.Ve işin kötüsü seçilenler de bunu farkındadır. Maalesef.:(

Neferteti mazlum halkını selamlar.Hiç yorum yok: