Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

7 Eylül 2013 Cumartesi

sAvaş TanRısı

Sol duyumun dediğidir


Bu dünya kime miras kalacak biliyor musunuz ; silah tacirlerine.
Çünkü başka herkes birbirini öldürmekle meşgul.
Hayatta kalmanın sırrı bu;asla savaşa girme,özellikle de kendinle..

-Savaş Tanrısı / Lord of War

    1.körfez savaşını çoğunuz hatırlıyorsunuzdur. Şehirlere bombalar yağarken, Amerikalı cesur bi kadın Bağdat'tan yayın yapıyordu. Ve şöyle diyordu; amerikan uçakları gökten ölüm yağdırıyor. Ya da buna benzer bişey. Hemen yayın kesildi ve savaş mağduru petrole bulanmış karabatak kuşlarının görüntüsünü saatlerce izledik:))ha ha...çok hoş.)gezi olaylarında, CNNde penguenleri görünce, hemen düştü bu görüntüler belleğe. CNN!!! azcık strateji geliştir canım yaa...anımsıyoruz, yakın tarih, valla:))))
  Bu savaşın neden çıktığını herkes biliyor ama konuşmuyordu. Susuyorrrrrrrr, konuşmuyorsunnn, bakıyorrrrrrr görmüyorsunnnn, ne hoş sölerdi Ahmet abim .)
Yüzyılın pastası, siyah altın!:) Petrolün keşfiyle birlikte dünyanın ortadoğusundaki kuş uçmaz kervan geçmez çöller, aniden değerlenmiş tatlanmışdı. Herkes pastadan bi parmak almak istiyordu haliyle. Ve savaş tanrısı göreve çağrıldı.
   Birinci körfez savaşı ve ikincisi, ortadoğu kan gölü. Ve bahane hazırdı, kimyasal silah üretiliyordu. Oysaki ortadoğudaki zavallılar, bırakın kimyasal silah üretmeyi, hava sahalarını koruyacak uçaklara bile sahip değillerdi.
   Ve sonuç; masallar şehri Bağdat yerlebir edildi. Saddam, demoklesin kılıcıyla vahşice parçalandı.Uygar dünya, üçüncü dünyanın, teröristlerini bile adil yargılanmasını salık verirken, insan hakları ihlalleri var diye, her fırsatta avazı çıktığı kadar bağırırken, birden sesi kesildi.
   Kırmızı başlıklı kız, uygar dünyaya seslendi- uygar dünya, uygar dünya, neden konuşmuyorsun, neden sesin kesildi??? Uygar dünya, uygar dünya, senin ağzın niye bu kadar büyük??? seni daha iyi yiyebilmek için:)))ha ha...çok hoş.)
ve inandığım bi şey daha yok oldu.Uygar dünya diye bişey yok!
  
   Zaman aktı, zaman geçti,zaman zaman içinde. Altında bir tarih, m-s 2013, Ortadoğuya, baharı getireceğini iddia eden savaş Tanrısı, yeniden hortladı. Açtı yedi verennnnnnnn kan çiçekleriii, ne hoş söler zülfü babam:)
Önce ortadoğuya bi gazman lazımdı elbette. Ve gazman Türkiyeden seçildi. Bilin bakalım kim?? ha ha...çok hoş.))
   Öncelikle, Gazmana azcık gaz verilip, arap dünyasının ilgi odağı haline getirildi. Sen ki, koca osmanlının varisisin,ey! gazman,  son halifede kimmiş? Senden iyi halife mi olurmuş replikleriyle, iyice şişirilen gazman, savaş naraları atarak, fakir ama mutlu, Suriyeye saldırdı.

   Bakın niye? Suriye kimyasal silah üretiyormuş???????? demeeeeeee!!!!

 Sahne aynı roller başka, demiştin yıllar önce şarkındaaaaaaaa, zamanda değişti şarkılardaaa, sahne aynı roler başkasındaaaaaaaaa, ne hoş söler Nilüfer ablam valla:))))

     Tolstoyun savaş ve barış romanının, kahramanlarından zavallı Piyer yüzyılar sonra, artık savaşların sona ereceğini ve dünyanın barış içinde yaşayacağına inandığını söyler. Yaşlı, bunak ihtiyar karakter ona gülerek şöyle cevap verir:)) Ahmak, dünya döndükçe savaşlar asla bitmeyecek:)))

     Velhasıl, bir dehanın ve onurlu bi halkın, kanla, terle kurduğu bir ülkeyi bi ahmak, bir anda yıkabilir. Buna izin vermeyin.
 Neferteti mazlum halkını selamlar.
Hiç yorum yok: