Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

17 Haziran 2013 Pazartesi

Şüphesiz burada SİZE apaçık bir mesaj var!


Şüphesiz burada BİZE apaçık bi mesaj var!

       Demokrasi, satırıyla sokağa çıktığında,  özgürlüğü ve adaleti bi darbeyle yerle bir eder. Bir bardak  suyla söndürülecek bi kıvılcıma, bi bidon benzin döküp alevlendiren, bu vesileyle topluma korku ve endişe salan, kabadayı sonunda, elindeki demokrasi satırını, sağa sola sallayıp, kalabalığı dağıttı. Benzin cümleleri, ahlaksız, çapulcu, iki ayyaş ve daha nicelerini salyalarını akıtarak terennüm ederken,nihayet nefretini topluma kustu. Bu nefretini arkamda %50 var diyerek toplumun diğer yarısına yaydı. Hukukun daima güçlüden yana olduğunu bir kez daha anlattı. Kendisi, bir şiir okuduğunda hapse tıkıldığında mazlumu oynarken, satırı eline geçirir geçirmez, dinime hakaret ediyor safsatasını kapıp, Fazıl Say gibi, toplumun saygınlığını kazanmış kişilere aba altından sopa göstererek, aslında onun düşüncesine sahip diğer gruba iyi bir göz dağı verdi.  Kuvvetler birliğinin, toplumu getirdiği noktayı bize bir kere daha gösterdi. Yasama-yürütme-yargı- tek yumruk olup,  özgür düşüncenin kafasına indi. Ağzından salyalar saçan demokrat--siz, bide beni başkanlık sisteminden sonra görün! repliğini terennüm etti. ve the end-Toplum bileniyor.cık...cık...hiç hoş deil.

Şüphesiz burada SİZE apaçık bi mesaj var!

Demokrasi satırını kullanıp çaktırmadan şeriat yasalarını getiremezsiniz. Alkol yasağını bi gece ansızın çıkarıp, ayranı milli içki ilan edemezsiniz. Ekonomik kriterleri nasıl düzelttim görmüyor musun derken, bu ülkeyi yoktan var eden insanlara iki ayyaş diyemezsiniz.Mahallemdeki sağlık ocağındaki, T.C yazısını bana sormadan kaldıramazsınız.Kürtaj yasası adı altında, kadınların bacak arasına istediğiniz zaman elinizi sokamazsınız. KBDMG yükseldi diyerek, bizler Ayfonlarımızı okşarken, Türkiyeyi, büyümüş ama kalkınamamış, Suudi Arabistan yapamazsınız.
   Ayrıca, izlediğimiz dizilerdeki kahramanları gerçek sanıp kurtlar vadisindeki, Necatiye, vatan kurtarma görevini veren, Behzat Ç yi evlendiren, bu zihniyetiniz, bizim gibileri sadece güldürüyor biline:)
Belkide yanılıyorumdur, belkide, bunların hepsini yapabilirsiniz ama şimdi hepimiz öğrendik ki, hiç kolay olmayacak.

Neferteti mazlum halkını selamlar

Hiç yorum yok: