Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

24 Mart 2013 Pazar

Bölünerek AZalma:)

Sol duyumun dediğidir
  İnsancıkların algısı beni hep şaşırtmıştır  valla:) Misal azalmayı,  AZALMA şeklinde büyük harfle yazdığımda anlamı azalma, değilde büyüme gibi algılana bilir mi? Ya da bu davranış biçimi, azalmanın aslında çoğalma ya da büyüme olduğu düşüncesini, alt metin olarak insancıklara sunabilir mi? Olmaz mı olabilir der Bülent Ortaçgil:)))valla:)
Ama efendim mevzu o deil, bakın mevzu ne:))
   En sevgili lise yıllarımdan yine en sevgili, biyoloji dersinden bana kalan en sevgili, repliği sizlerle paylaşacağım şimdi:)) Bölünerek çoğalma:)))) amip ve terliksi hayvanda görülen eşeysiz üreme biçimdir.Genellikle vücudun ikiye bölünmesiyle gerçekleşir.Hım...demiştim kendime bu cümleyi okuyunca:)ara sıra kendimle konuşurdum o zaman da; bölünüyorsa cıkss...bu aslında bi azalma çoğalma değil ki)valla:)
Efendime söyleyeyim efendime söylerken sizde dinleyin:)
   Mazlum ülkemde son demlerde bölünerek çoğalacağını inanan tek hücreli amipler var:) valla:) Nasıl olacak bu peki? Hep birlikte bi hoşgörü tepkisizliğiyle izliyoruz.
Ülkemi bölersek, özerk kürdistan misal, bu bizi osmanlı yapar,bizi büyütür, :))osmanlı mı? Osmanlının sınırlarından bi haber velet!! g.t kadar toprak kaldı elinde olsan olsan osmanlı beyliği olursun bu gidişle:):)
   Peki özerk kürdistan hikayesi bize barışı getirecek mi? Kesinlikle hayır.Bu durumun kesinlik kazanmasının nedeni yukarıda gördüğünüz muhteşem fotoğrafa sinsice atılan başlıktır. Şöyle der; "İRAN KÜRDİSTANINDAN" muhteşem bi fotoğraf:))İşte bu!!!! nihai hedef belirlendi.Bunun sıradan bi fotoğraf yada bu cümlenin sıradan bi cümle olduğunu düşünebilirsiniz.Ama  öyle değil. Felsefe basit:).Düşünceyi yay; eylem peşinden gelir.Düşünceyi yayıyorlar. Savaş asla bitmeyecek, bitmeyeceği gibi, ırak, mısır,suriyede uygulanan strateji ve nihai hedef iran da da uygulanacak  iran da kan gölüne dönüştürülecek.Nasıl peki?İran kürtleri kullanılarak, elbette:))Irakta işe yaradı ve tarihin her safhasında işe yaradılar:)şimdi neden olmasın:))Ve son hamle:)İsrail, Türkiyeden özür diler!!Ormanda büyük ağaç der kİ; bayram deil seyran deil, eniştem beni niye öptü?ha ha..çok hoş.)
Velhasıl  savaş bitmeyecek aslında, yeni başlıyor daha. Orta doğuya yayılıyor,  maaleesef:(((Kan, yine kan yine kan...Çemberin ortasında barış içinde yaşayacağız ama biz, buna inanan polyanalar var bide:)Belki de PKK irana yönledirilecek.türk ordusunu dize getirdik İran bize vız gelir gazıyla:)hımm...mantıklı:))Velhasıl, bi 100yıl  daha ağzımıza s..çacaklar. Allahtan o ka uzun yaşamıyacaz:)

Neferteti mazlum halkını selamlar

1 yorum:

Erhan Tığlı dedi ki...

Yazınızı beğeniyle okudum. Siz de benim blogumdaki yazı ve şiirlerim, okur, izleyicim olur, yorum yaparsanız sevinirim.
www.erhantigli.blogspot.com