Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

30 Kasım 2012 Cuma

bAŞKANLık SiSteMi ve mİLLi ŞeFik EfeNdi.)

Sol duyumun Dediğidir

    Efendime söyleyim, efendime söylerken siz de dinleyin. Öncelikle başkanlık sistemini size bi cümleyle
 özetleyecem. Tanrı kral, başkandır bi kere, dediği dedik çaldığı düdüktür. Hele bizimki gibi, ota b.ka celallenen bi tanrı kral varsa eyvahlar olsun ümmedine:)
   Şimdi oracıktan bazılarınızın Amerikada v.s var niye biz de yok dediğini duyar gibiyim:)Malüm özalizmden bu yana bu ülkeyi küçük amerika yapacam söylemleri her daim layk alır.:)Ama efendim gelin görün kİ, kazın ayağı öyle değildir. Anlayış farklı, kültür farklı,  fark burada, deyip işaret parmacığımla kafacıklarımızı  gösterdiğimi tahayyül edin:)
   Ama efendim mevzu o deil, bakın mevzu ne:)
   Cumhuriyet henüz taze bi gelinken, ülkenin içinde bulunduğu ahval ve şeriatı göz önüne bulundurmayıp,  inöniyi tek adam ve  milli şeflikle suçlayan, zihniyet gelin görün ki, şimdilerde başkanlık sistemi diye çemkirip duruyor.
      Kapayın gözlerinizi, kaysın zaman 2023te dursun.Başkanlık sisteminin kuvvetleriyle donanmış Milli Şefik efendi, tanrı kral cıkksss...olmadı Allahın dünyada ki  gölgesi, misal halifemüz, -halifeliğide ilan eder bu arada-. Artık kutsal ellerini, önce kadınların bacakları arasına daldırıp, "kürtaj  cinayettir" diyerekten,  kadınları katil ilan edip, katli vaciptir fermanlarını verir.
   Yeter mi yetmez tabi; misal televizyon dizilerinin, misal muhteşem yüzyılın toplumun ahlakına ecdadımızın şanına yakışmadığına karar verip hopp!!! yayından kaldırabilir. Bide Behzat Ç. evlendirdiler:)onu da unutmadık:))ha ha...çok hoş.:)
  Şimdi bile bu dizilere müdahale eden, yayından kaldırılmaları için, yargıyı göreve davet eden zat, o zaman ne yapar varın siz düşünün:)
      Zaten gözleri şaşı bakan, Türk adaleti, bu zılgıtı da yedikten sonra, "yargıya müdahale" adı altında artık gazetecileri mi dersin, sosyal medya yayıncılarını mı dersin, bu alın! bunu alın! bunu da alın, derdest edip içeri tıkar:)
     Desturrrr!!! Demokrasi geliyorrr!!! ha ha...çok hoş.)

Neferteti mazlum halkını selamlar:)

Hiç yorum yok: