Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

29 Nisan 2012 Pazar

bi ceylanın günlüğü:)AMaN avCI vURma beni!

        Ormandaki en hızlı kaplandan daha hızlı koşan ceylanın desturu "hayatta kaldır". Hayatta kalmak için tek silahı olan, ince güzel bacaklarını ona veren rabba da müteşekkirdir. Öte yandan, onun güzel bacakları  bi kaplanda açlık hissi uyandırır. Bunu mantık çerçevesinde düşünen küçük ceylan, aslında kaplanın, kendisine yüklenmiş programıyla, beslenmekten başka bi şey yapmadığına inanır.
Küçük ceylanın sorunu onu her defasında köşeye sıkıştırıp yeme planları yapan kaplanla değildir. Küçük ceylanın sorunu, ormanda dolaşırken, onu bi kere gören, zalim insan avcının, onu avlama istediğidir. İnsan avcı, avcıların en tehlikelisidir.Küçük ceylan, karnı aç olmadığı zamanlarda bile avlanan zalim avcının, mantığını bi türlü kavrayamamaktadır.Çünkü insan avcı, bi kaplan gibi ceylanı yemek için avlamaz.Peki niçin bu insan avcı benim peşimdedir diye düşünürken küçük ceylan;  insan avcının, çalılar arasından ona bi tüfek doğrulttuğunu görür.Küçük ceylan, zalim avcının, uzun güzel bacaklarını gördüğünden beri peşinde olduğunu bilir.Şimdi şu dakika, ormandaki son dakikaları olabilir.Usulca bi ağacın arkasına saklanır, sonra bi sıçrayışta uçurumun kenarındaki sırta atlar. insan avcı da peşinden atlar. Sebepsiz ve nedensiz bi öldürme hırsı düşünme ve dikkat yetisini  kaybettirir ona ve bu küçük hata onun sonu olur.
Küçük ceylan, uçurumun dibinde yatan,  avcısının ölü bedenine bakıp şöyle der; "benden daha güçlü olabilirsin zalim avcı, ama asla daha akıllı değil"!!!


Eskiden bi ceylandım.Şimdiyse bilmiyorum ne olduğumu. hımm...çok hoş.Hiç yorum yok: