Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

26 Ocak 2012 Perşembe

SeRBest piYASada dİn tüCCarları

Sol duyumun dediğidir:)

Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler serbest piyasa felsefesini,   bırakınız s.ksinler şeklinde yorumlayarak,  yeni bi çığır açan müslüme bi alkış rica edeceğim:)valla:)hakkını vermek lazım:)

Burada mühim olan soru şudur;  yaparken nasıl yaptığının bi önemi var mıdır? Yoksa piyasa felsefesindeki gibi "görünmez el"in  "taşı gediğine koyacağı " beklenmeli midir?

Seneler evvel, yeşil sermaye ormanda, taban hazırlarken, uyguladıkları sistem ve düşünce biçimi insancıkların paralarının kendi çeplerine ulaşmasına kolaylık sağladı. Malüm holdingler;  özellikle burada belirtmek de fayda görüyorum almancı müslümana,  sen  paraları faize veriyon, faiz yiyerek cennete gidemezsin sevgili efendimiz ölmeden hemen önce veda hutbesinde de faiz almayınız diyerek aramızdan ayrılmıştır:)ee...ne yapalım? bizim holdinge yatır, hem cennet git hem de  helal para kazan felsefesini yüklemiş ve meyvelerini toplamışlardır.

Helal para nasıl olur peki? basit "faiz deiil, kar payı" sloganıyla:) ama bu sloganı atarken müslüme küçük bi ayrıntıyı belirtmekte fayda görmediler elbette. Kar edince kardan pay alacaksın cümlesinin devamı getirilmemiş her ne hikmetse,  zarar söz konusu olduğunda paranız hüpp...diye başkalarının cebine girer kısmı eksik kalmış:):)ha ha...çok hoş.)

Haliyle müslümanın parasıyla, taban sermaye yapan bu holdingler,  gün gelir zarar ettik der :))
Bu durumdan müslüm; keder içindedir. Ölseler cennete gidecekleri kesin ama şimdilik yaşamak zorundadırlar:)
Devletlümun bi Almanya ziyareti esnasında türbanıyla gözyaşlarını silen bi mümine ; efendicim sizin nur yüzlüler bizim alman b.ku temizleyerek kazandığımız paraları hüpp. ettiler dediğinde:)
Devletlümden azametli cevabını alır!
Bana mı sordunuzda paralarınızı verdiniz!!!!!!!!!!!!!!!!
İşte buracık da felsefenin bırakınız s.ksinle bölümü tamamlanmış oldu.
Artık devlet vatandaşını koruma ve gözetme görevinden kendini azletmiştir:)

Geçenlerde capris otel, reklamlarını izlediğimde müslümanın bayrampaşada  "helal para" ile yükselen daireleri, cübbeli hoca efendinin dualarıyla satışa çıkarılmış. Serbest piyasada satışın ve reklamın her türlüsü makbuldür, diyecem:)valla:) ha ha...çok hoş.)

Velhası:))Müslümanın, dini duygularını serbest piyasada serbestçe iğfal edenlerin cezasını vermeyi, elbette görünmez bi eli olan "allaha" havale etmek düşecek bize:)"allah taksiratlarını affetsin!!!!

5 yorum:

Adsız dedi ki...

sağdakinin göğüsler güzelmiş?1

Adsız dedi ki...

Sen kendine Tanrıça diyen Nefertiti, Allah ı biliyor muydun ?

neferteti dedi ki...

biliyom.sana selam söyledi::)bide cunup gezmesin dedi.) ha ha...çok hoş.)

Sabri Eker dedi ki...

jet fadıl geçenler cnntürkteydi, adam 10dakika boyunca yapacağı! projelerden bahsetti. para ne de olsa havadan geliyor. ben de yaparım o kadar projeyi

Guven dedi ki...

Bıraktık geçtiler; bıraktık yaptılar...Bırakmanın AZİZ sonu...