Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

6 Aralık 2011 Salı

Şehitlikte ZAmanaşımı!

Solduyumun dediğidir:

 Resmi tarih bi yalan, safsatasını seneler evvel ormanda yaymaya çalışan zihniyetin,  tohumları meyve vermiş, tadıyoruz hep birlikte. İnönü savaşları aslında olmamıştır, bu savaşlar inönüyü kahraman kılmak için uydurulmuştur, hikayesi kulaklarımıza fısıldandığında, kuşlardan da küçüktük. Yakında bu cümleyi de duyarsanız şaşırmayın diyorum şimdiden:)

Onlar büyüdü, elbette biz de büyüdük. Ve yanlış doğruyu götürdü.

Şimdi efendim, bunca cümleyi niye kuruyorum durduk yere? Nerden düştü bu düşünceler belleğe:)
Efendime sölim, efendime söylerken siz de dinleyin. Geçenlerde tv kanallarının birinde, Hüseyin efendi, kürsiye çıkmış kasım kasım kasılarak, Ankaradaki, Şehit teğmen Kalmaz ilköğretim okulunun, adının değiştirilmesini salık verir. Sebebini şöle izah edeyim, meğer bu şehit teğmen, darbeci bi teğmenmiş, ee haliyle darbeci olunca, şehitlik mertebesine ulaşamazmış. Şehitlik payesini kimlerin hakedeceğini bilen Hüseyin abim, artık bu payenin geri alınması gerektiğini hömkürür.Mutemelen şehitliğin zaman aşımına uğradığını düşünyo:))

Ama efendim mevzu o deil, bakın mevzu ne:)

Pkk mücadelede, haliyle ülkesinin varlığı ve birliği için hayatının baharında öldürülen, Mehmetciğin adını, bi belediye başkanı, üst geçitlere vermeye başladı. Haliyle neredeyse her yüz metrede bir, şehit komondo Mehmet Mert üst geçitlerinin altından geçer olduk.eeee.. ne olacak peki diyorsunuz? şöle kİ,

Kaysın zaman m-s-  2020 dursun.

Bir oy için bin takla atan, vekil, zamanın rüzgarına kendini kaptırıp şöyle diyecek bi kürsüden kasım kasım kasılarak.Ne şehiti bunlar böyle? Şehit filan değiller artık! Kardeş katili bunlar! Adları tabletlerden silinsin!
Umarım anaları 2020 yi görmez::(

Hamiş: Ölüleri rahat bırak Hüseyin efendi! Senin işin dirilerle.onlara yoğunlaş.cıkk...cık...hiç hoş deil.(

1 yorum:

Bolat dedi ki...

Resmi tarih, lafına ben de gıcık olmaya başladım, antipatik ve aşağılık kompleksli insanların söylemi sanki!