Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

27 Ekim 2011 Perşembe

DeBREMin ÖğReTeMeDikLErİ

Sol duyumun dediğidir!!

Vay yine mi keder ama artık yeterrrrrrrrrrrrrrrr...

Yine kapıda kara gecelerrrrrrrrrrrrrrr...

Vay çileli başım ortasında kışın İyice beterrrrrrr....

Sezen ablamın türküsü dudaklarımda,  bi sonbahar sabahı aynı filmi izliyorum TV de. Hak takdir etti 7.2 ile yıkıldı ülkem. Sesimi duyannn var mııııııııııııııııı repliği kulaklarda. Sonrasını anlatmama gerek var mı bilmiyorum. Yakın geçmişi anımsayalım.Kaosa dönecek katil kim sorucukları, birinin bulup yargılama süreci, vay efendim ben bilmiyordum, müteahhidin çimentodan çaldığını naracıkları, bi daha ki; depreme kadar, sen sağ ben selamet.

Peki, hiç mi ders almaz mazlum halkım? Yaşadıklarından öğrendiği, hiç mi bi şey olmaz ? Nasıl oluyorda, bu acı salgın  toplumu, görmez, duymaz, işitmez kılıyor?

şimdi cancağazım şöyle oluyor :)kısaca açıklayayım:)

Olayın, vekil ve müteahhid ayağını açıp şöle bi bakmak lazım:)  Müteahhidle al gülüm ver gülüm, yapan vekil efendi, oyu alınca gülü verme safhasında, demirden, çimentodan çalan çırpan müteahidi görmezden geliyor. Geçici körlük:)Bu geçici körlük sonucunda, ihaleye fesat karıştırmadan ihale olmuyor neredeyse:) hangi parti hükümetleşirse onun müteahidleri ihale kapıyor. Devrilen partinin müteahhidlerinin ise hemen bi soruşturmacıkla, ihaleye fesat karıştırdıkları  tespit ediliyor. Eski hükümetin müteahhidleri hapse tıkılmak isteniyo, haliyle hiç bi suç cezasız kalmaz, yolsuzluklarını tespit ettik cezalandırıyoruz mesajı alt metin:))
İyi hoş görünüyor böle bakınca ama değişen bi şey olmuyor. Şöyle ki; yeni çalan çırpan, hımm...yasal tabirle, inşaatı en uygun fiyata tamamlayacağını iddia eden,  hükümet yanlısı müteahhid firma bu sefer ihale kapma yarışında başı çekiyor:)Bu yarışta, müteahhide tam destek veren, ter döken, vekil efendinin hanesine de, bir iki, bilemedin, üç daire  kaydoluyor:)
 Alan memnun , satan memnun:)

Şimdi seçimle gelen sayın belediye başkanlarımın halkla nasıl bütünleştiklerine bakalım:)

Halkla bütünleşen belediye başkanı ya da vekil efendi, oy avına çıkarken, başarıya giden her yol mübahtır tezinden hareketle, cahil cühela halkıma kısa vadede çözümler öneriyor. Misal dere yatağında ev yapabilirsin ya da uygunsuz bi araziye imar izni çıkarabilirim elaltı vaatleriyle, oy çokluğuna ulaşıyor.) eeee...çoğunluğun dediği oluyor.
Vatandaşsa, eee... başkan, vaad vakti geçti icraat vaktidir diyip, başkanın kapısını su yoluna çevirince, olur olmaz yerlere evcikleri konduruyorlar.
Mazlum halkım olur mu öle şey. Dere yataklarını doldurup ev yapmak kısa vadede çözüm gibi gözüksede uzun vadede size felaket getirir höttttt...diyen dürüst adaylarınsa, vatandaşı küçümsüyor! vatandaşın dilinden anlamıyor!! vatandaşa aptal diyor!!! gibi slogancıklarla, sürekli aday olarak kalmaları sağlanıyor.
sonracığıma bi yağmur bi dolu hüpppp...evler denizde, müslüman cennette:)

Başkan derhal felaket bölgesinde halkla omuz omuza buyrunnnnnnnnn cenaze namazına!!!!!

Allah taksiratımızı affetsin!

Hoş mu? cık...cık...hiç hoş deil.(

Neferteti mazlum halkını selamlar!

Hiç yorum yok: