Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

16 Eylül 2011 Cuma

Kapitalizmin pezeveng yaptığı ülkeler:)

Sol duyumun dediğidir:)
AHLAKSIZ EKONOMİ:)

1776 da Adam smiht ulusların zenginliği kitabını yazarken , her ulusun en iyi yaptığı iş, alanında uzmanlaşmasını salık verirken, acaba bazı ülkelerin, pezevenglikte uzmanlaşacağı sonucunu çıkarabiliyor muydu:)
Kaydı zaman m-s 2000 de durdu.
Tayland başbakanı o tarihi konuşmasında, Taylandın kötü giden ekonomisini Turizm gelirleriyle düzlüğe çıkaran fahişelere teşekkür etti. Bu vatan sizin bacaklarınız arasında yükselecektir özdeyişini Taylanda adıyorum:) valla:)

Kapitalizmin ilk resmi pezeveng ülkesi Tayland olarak, kayıtlara geçsin lütfen!ha ha...çok hoş:))

Fakat resmi olmayan sonuclara göre sırada bi dizi ülke daha var:) Misal Ukrayna, Moldova:))
1991 de kömünizmin sessiz sedasız çöküşünün ardından,  beyaz rusların,  akçapakça öğretimli hatunları,  kendilerine yeni bir iş kolu belirlediler.

Fahişelik.! Kapitalizme hızlı bi giriş yapıyorlardı:) Sonucta ortada bir mal vardı. ve piyasada en az görülen ve az olduğu sürece değeri yükselen güzel bacaklardan zahmetsizce faydalanmanın kimseye bi zararı yoktu:)
Ahlaki değerlerin çöküşü, iyi öğretim almış rus hatunları, pazarlarda tabak çanak satıp para kazanmaktansa, erkeklerle yatıp para kazanmak gibi pragmatist çözümlere yöneltti.

Pazarlarda 100 dolar kazanmak için kaç tabak satacaklarının hesabını yapıp, 15 dakikada boşalan bi erkeğin vereceği 100 dolar arasında seçimlerini yaptılar.

Sonuç! çok netti:)))Kapitalizm yeni sermayesi ülke dinamiklerine yön veriyor:)

Ve gayri resmi pezeveng ülkeler çoğalıyor:)) Ahlaksız para diye bi yazıcıkla bu dizimize devam edecem şirinlerim:) haftayaaa....buluşalım haftayaaaaaaaa...

Hiç yorum yok: