Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

8 Ağustos 2011 Pazartesi

Kezban Parisde değil, OSLO da:)

İsveç, Norveç, Danimarka, Türkiye'nin başkenti Ankaraaaaaaaa, Ankara meslek lisesiiiii, kudurmuş taleebesi ...maniciğini terennüm ederken, aniden turuncu atlasımı kapar, çayırların üzerine uzanırdım. Hımm...küçük parmağımı atlasın sayfalarında gezerdirir, buldum diye bağıırdım her seferinde. Norveçin başkenti OSLO:)ha ha...ne komik bi ad böyle...şey gibi....şey..os..ru gibi:))iğkk...hiç hoş deil.)

Kapa gözlerini şimdi, diye bağırırdı solduyum! Gözlerimi kapatıp, parmağımı, aslan başlı, iskandinavyanın üzerinde gezdirirdim şölebir. Sonra bi noktaya yapışırdı parmağımmm...gözlerimi açınca orada olacağımmmmmmm derdim....bi göz kırpmalık zaman kafi..geçti zaman ve açtımmm gözlerimi işte..Oslo sokaklarındayım:))  koşuyorummmm...hertaraf deniz...ha ha...çok hoş.)

Norveçliler, İsveçlilerden daha karmaşık:)Karmaşık derken saf ırk bozulmuş diyorum azcık. Tektük de olsa, sokaklar da şişman kısa boylu, insancıklar var:) Onları görünce sevgiyle bakıyorum:)Bizden lan bunlar, bakışı atıyorum.valla:)

Oslo sahillerinde bekliyorummmmm, her zaman yolunu gözlüyorumm, seni sendennn güzelimmm istiyorummmm, beni şad et şadiyeeeeeeeeee başın içinnnn...türküsü dudaklarımda, tırıs tırıs gezmenin acısı ayaklarımda, otele dönmek için bi taksi bulduk sonunda:) kafiye yaptım valla:)
 taksiler sarı deil sölim buralarda:) AB girmeyiz taksilerimizi de sarı yapmayız zılgıtnı çekmişler kanımca, ya da girersek de kurallarımızı biz belirleriz demişler ki; o daha iyi:)valla:) Neyse efendicim,  mevzu odeil, bakın mevzu ne:)
Taksiye kaç kuruş cıkk...yuro cıkk...kron vereceğiz diye arkadaş şirinle cebellleşirken, taksici camdan kafasını uzatıp, "türk müsünüz kısslar" demesin mi? Abi yaa...seni allah mı gönderdi dedi solduyum çıktı geldi:)
ha ha...çok hoş..:)
Karagözlü kara kaşlı taksicimizle başladık hasbihale:) Karagöz diyecem ona:) çok sevimli valla:)) Karagöz, İranlı. Büyük  bi ihtimal irandan kaçıp, Osloda soluğu almış. İrandan kaçışından sonra, Türkiye de 6 ay filan kalmış.) azboz Türkçesi ona 6 aylık Türkiye macerasından kalmış.) bizim ingilizceden daha iyi yine de valla:)
Yıllar sonra bi tanıdık görmüş gibi bakıyor bize. İrandan bahsederken biraz korku ve özlem var gözlerinde. Gardaşlarımı da aldım irandan diyor. kimsem kalmadı orada. dönmem asla demeye getiriyor. Sol duyum çıkıp sol omzuma bi türkü terennüm ediyor. ha..sss çekilmişimmm yarim diyorr, kendi özyurdumdaaaaaaaaaaannnn çekerrrrrrrr giderimmmmm.
Asıl soruya geliyor mevzu birden:)
Müslüman mısınız diyor.
Sağ duyum fırlıyor hemen, yes  I am muslum:)
Allam yaa... ne ka zormuş müslüman değilim demek:)ha ha...çok hoş.)
Hadi lannn, bakışı atıyor bize, ne biçim müslümansınız demeye getiriyor:)
sana ne lan, bakışıyla karşılaşıyor:)
I am not muslum...
Ben artık, müslüman değilim diyor.
Geldiğimde müslümandım ama şimdi değilim. büyük bir yükten kurtulmuş gibi söylüyor. evliyim ve çocuklarım var diyor, mutlu gözlerle:)))

Muhammedin sana çok gördüğü mutluluğu bulmak için dünyanınnnnnnn tepesine çıktın yaa, Karagözzzzzzz diyor solduyum, sol omzuma oturup,   helal sana!!! sana bütün mutluluklar helal!!!

Hiç yorum yok: