Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

26 Temmuz 2011 Salı

Kezban Pariste değil, Stockholm de:)

Stokholm sendromu:))
Sarı saçlarınııı deli gönlüme bağlamışımmmmmmmm çözülmüyorrr mihribannnn, mihribannnnn, türküsü dudaklarında, topuklu ayakkabıları sırt çantasında tırıs tırıs gezdi, stokholmü Kezban:)
   Onca sarı hatunu görünce, bu türkü dank! diye belleğe düştü. Sonracığıma saçlarındannn bi tel aldımmmmm, haberinnn var mııııı yarrr yarrrr, haberin var mııııı yar yar türküsüyle devam etti:) gözden ırak dilden ırakkkk ben seni sevmişim eyvah!! haaberin var mı yarrr yarrr...allam ya...ne hoş türküdür:)
Gözlemlerim ve türkülerim sonucunda İsveçlileri iki kategoriye ayırdım. Güzel ve az güzel:)) ha ha...çok hoş)
Bi fena gerçeği de otelimizin penceresini açmaya çalışıp, açamayınca öğrendim:)) Buncağazımlar intihara meyilliymiş, ondan ötürü, pencereleri vidalamışlar valla:))
Ama sonra düşününce intihar sebeplerini keşfettim hemen, hımmm...öncelikle sokaklara şöle bigöz atınca, suretler filmini izliyor gibi hissettim.
Nerde bu ülkenin şişman insanları sorsunun cevabını da, otel penceresini açamayınca buldum!!! Allam yaa...şişman isveçliler intihar etmişler kanımca:) onca güzellik baskısına mahalle baskısı gibi tahayyül edin, dayanamadı kanımca garipler:)))valla:)ha ha...çok hoş.) Elbette ormanda büyük ağaç duysa, şöle yorumlardı. Rahat battı k.çlarına:)
Stokholm, diyince belleğe ilk önce stoklom sendromu düştü valla:)) itiraf edecem .ama türkü söyleme hissim ağır basınca, türküyle başlamak nasip oldu. Bu stokholm sendromu nedir diye soranlara açıklayacam şimdi:)
Rehinenin kendisini rehin alana aşık olması haliymiş:) Bu isveçler piskopat azcık anlayacağınız:))
Mazlum halkım bu duyguya çok uzak değildir keza:)) Stokholmlüleri çok iyi anlayacaklarını tahayyül ediyorum. Çünkü iddia edildiği gibi Recepten yedikleri sillelerin haddi hesabı olmamasına rağmen, hani benimm Recebimmm Recebim sarı lira vereceğim türküsünü sürekli terennüm etmelerinin başka bi açılaması şimdilik mümkün görülmüyo:)
Elin İsveçlisi stokholm sendromunu yaşıyo da bizim mazlum halkımız niye yaşamasın dimi? Avrupaya uyum süreci bu, boru deil:)) ha ha...çok hoş.)
Bi de İsveçler yuro bölgesine dahil olmamakla ne akıllılık ettiklerini AB nin troyası çatırdarken daha net gördüler:)) Sendromlular filan ama adamlar işi biliyo valla:) Biz zaten zenginiz AB nin yurosunu şeyimize takmıyoz diyip resti çekmeslerdi, şimdilerde Almanlar gibi, sarhoş yunanlıların borçlarını ödeyeceklerdi:)) Alkış sana isveçli:) ha ha...çok hoş.)
Bu arada alışverişlerde kredi kartı kullanın şirinlerim, yurodan isveç kronuna ondan norveç kronuna derken kazığı yiyosunuz:) Biz yedik siz yemeyin diyom da başka bi şey demiyom:)çok acıyo valla:) cık...cık...hiç hoş deil.)

Hiç yorum yok: