Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

7 Temmuz 2011 Perşembe

aŞKIM ibniSiNa:)

Kaydı zaman. Bi DNA sarmalı gibi dönüp durdu. Adenin, guanin, sitozin, timin...tılsımlı sözler israfilin kulağına ulaştı, sur'a üfledi.
Kaydı zaman. Hicri 1015 de durdu.
Kerra hatun büyük ceylan gözlerini kandille aydınlanamayan loş odada gezdirdi. Şöminenin alevleriyle ışıldayan Sina'nın yüzüne takıldı. Gözleri gözlerine değmeden bi besmelelik zamanda itikadı tam bi mümine gibi ayak ucuna kaydı. Sessizlik odaya yayıldı.
Neden sonra, kirli sakalları arasındaki soluk dudakları kıpırdadı, İnsan dedi, şöminenin ateşine bakarak, tinsel bir tözdür.
Gövdeyi devindiren ona dirlik kazandıran da bu tözdür. Beden bu tözün evidir. Töz bedene bakar onu iyileştirir. Ama beden , tözü iyileştiremez. Töz düşünür tasarlar. Bu devimin onu var kılar. Düşününce var olur. Tanrı düşünür. Tasarlar. O halde tanrı var.
Hayat dedi Kerra hatun, o kadife sesiyle,  Tanrının düşüdür o dem. Sesi Sinanın yüzünü okşadı.
Rüyasında kelebek gören bi adam demiş ki; ben rüyasında adam gören bi kelebek miyim, yoksa  rüyasında kelebek gören bi adam mıyım? Düş gören bi kedi gibi:)
Beni tamamladın dedi Sina, kaç zamandır eksiktim.
Kerra, göz zinasından kaçınıp ayak ucuna diktiği gözlerini, kaldırıp Sina ya baktı.
Sarığını çıkarırken gördü onu.Kısacık saçları. kulak hizasında aklaşmış. Gözleri gözlerine değdi. Dağ gölleri gibi soğuk. kasvetli. yosun tutmuş. acımsı.yeşilimsi. Çırılçıplak kaldı, üşüdü.
Yosunlu yüzünden öptü .Soyunup, yıkanınca  kirlendi.  dalgalarını hissetti.  ikiydiler, bir oldular. Adenin, guanin, sitozin ,timin....yeni bir DNA şifresi yazdı tanrı rahimine.
Kerra mırıldandı. Tanrı var dedi.O bi yazılım mühendisi.

Zaman kaydı. Tinleri öldü. Tözleri uçtu. Bir varmış bir yokmuş oldu. M-s 2011 durdu. Var mıydım şimdi Sina dedi, Kerra:)

Hiç yorum yok: