Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

24 Haziran 2011 Cuma

Hükümetleşen, devlet:)

 Sol duyumun dediğidir:)
ANAYASAL MONARŞİ:)
Bu yazıcığın, doğumunda emeği geçen zat-aliye şükranlarımı sunarak başlayayım cümleme.
Devletin kanalında, TRT de program yapan ve utanmadan hükümete çemkiren Nuray ablamın, salla başı al maaşı atasözüne uymayıp, edepsiz bi curetle hükümeti eleştirmesine celallenen bir FF halkının, "bre, hatun maaşını devletten alıp nasıl olur da, hükümete çemkirisin" nidası üzerine yazılmıştır. Biline:)

Elbette bu FF kişisi,  devleti, hükümetle karıştırmıştır, bi çoğunun yaptığı gibi. Ama efendim, Devlet=hükümet değildir. Devlet TBMM temsil eder. Hükümetse, devleti yönetme sorumluluğu üstlenmiş olan kurumdur.
Efendicim bu duruma daha da celallenen FF kişisi, hükümet devletin memuru değildir.Hükümetler devletten büyük olmalıdır der:) Olur mu o dem, paşam:) Dev-leşen hükümeti, monarşinin koltuğundan hangi güç kaldırabilir o dem:) Monarşi derken, bahsettiğimiz anayasal monarşidir elbette. Bizdeki fark, Seçilmiş padişah, esas belirleyicidir. O, ol der herşey olur. Beğenmediği yasayı kaldırır.Çoğunluğun dediği olur.He valla öyle de:)) Kurtuluş savaşından sonra, halkın oyuna başvurulsaydı, halifemizü isterük diye elinde satır sokağa fırlayan müslüman kazanırdı valla:))
Neyse efendim mevuz o deil, bakın mevzu ne:)
 Anayasal monarşiye geçişin, kuvvetler birliğini sağlamakla olacağını elbette fark etmiştir devletlum. Kendini süreki eleştiren, cık..bu olmamış  git düzelt öyle gel diyen,  yargıyı,  yasamaya bağlayarak, ilk büyük adımı atmıştır. Artık, devletin kurumlarını eşe dosta peşkeş çeken, hükümet hırsızlarını adil bi şekilde, yargılayacak,  devletin hakimleri yoktur. Çünkü artık, devlete deil, hükümete hizmet etmek zorundadır.Yoksa bi sabah uyandığında kendilerini Hakkaride bulabilirler. ha ha...çok hoş.)
Hemencecik dünyada başka örneği var mı? diye örnek arayan  zavallı. Hayır yoktur:)Türkiye, kendine has bir anayasal monarşi yaratmıştır:))
Sonuc olarak, Nuray Mertin programı TRT den kaldırılmıştır.Artık, hükümetleşen devlet, devlet memurlarıyla değil, hükümet memurlarıyla çalışacaktır.Günde beş vakit! Padişahım çok yaşa!!!Padişahım çok yaşa!! diyip, aldıkları parayı hak edecekleridir:)))
Bu zavallı sürü için ne merhamet ne hukuk sade sert bakışlı bir göz! sade ağır yumruk!!! ne hoş sölemiş, Yurdakul abim, seneler evvel:))valla:)

Neferteti mazlum halkını selamlar!

Hiç yorum yok: