Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

26 Haziran 2011 Pazar

Efendiler!!!

Efendiler! Bir sürüden bir ulus yaratmanın ne demek olduğunu anlamanız için öncelikle, sırça köşkünüzden çıkıp, şöyle bi halkın arasında salınmanız lazımdır. Ağzınızda puronuz , arap dünyasının peşmurde haline bakıp,   onlara akıl satarken,  neden onlar aşağıda, ben neden yukarıdayım, sorusunu kendinize sormaz,  bundan bi ders çıkarmaz  msınız? Bu gün Davosta oturup vanmunıt diyebilme şerefine nasıl nail olduğunuzu hiç düşünmez misniz? Bu ulus devletin ortadoğunun, yarı-barışlı tek ülkesi olduğunu görmez misniz? Çok insan öldü derken? Şimdi ağzınızdan düşürmediğiniz özgürlük dalgasının doğumunda, Fransız ihtilalinde de binlerce insan öldü. Keşke monarşi devam etseydi de, insancıklar boşu boşuna ölmeslerdi mi dersiniz?

Efendiler!!!Kürtleri, ingiliz hakimiyetine bırakmamakla, yanlış yaptığımızı söylersiniz? ?Doğru davranış biçimini zamanın şartlarını göze alarak, bi deyiverseniz de, biz de hatamızı görsek.

Efendiler!!!Ne yapsaydın peki?ekmeğimiz yoktu::) pasta mı yeseydik:::)
.

Neferteti mazlum halkını selamlar:)

2 yorum:

cemo dedi ki...

Yazını okuyunca aklıma A’râf / 179 geldi "And olsun ki, cehennem için de birçok cin ve insan yarattık; onların kalbleri vardır ama anlamazlar; gözleri vardır ama görmezler; kulakları vardır ama işitmezler. İşte bunlar hayvanlar gibi hatta daha sapıktırlar. İşte bunlar gafillerdir."

Sonra da aklıma "Sen Türkiyesin çok düşünme bunları" geldi ne kaa ironik değil mi :)

neferteti dedi ki...

ha valla cemo şirin:) ben Türkiye kadar aydınlık ve güzelim:)bu az düşünen halim:))tşk güzel yorumun için:)