Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

22 Mayıs 2011 Pazar

okulları ıslah evlerine çevirdik!!!! hayaldi, gerçek oldu!!!

Solduyumun dediğidir:)

Maalesef, okullar da artık,  iyi öğrenciyi kötü öğrencinin şerrinden koruyacak hiç kimse kalmamıştır.  Zaten çekinik olan iyi ve başarılı bi avuç şirin, kötünün bi virüs gibi yayılmasına karşı koyamıyor:) artık korumasız ve kendi başının çaresine de bakamıyor:!
Kötü ötesi öğrenmeye kapalı ergen, öğrenmek isteyene de müsade etmiyor artık! iyi öğrenci ne yaparsa yapsın çoğunluk olan kötü ve baskın ergenin arasından sıyrılıp çıkamıyor. Eskiden aldığı öğretmen desteği de kesilince, kötü tarafından her şekilde şiddete uğruyor. Her şekilde, şiddete maruz kalan iyi, bunu ifade edecek gücünü ve cesaretini kaybetti:) okullar ıslah evlerine çevrilince,  bi kaç iyi adam, suçlular arasında kalmış gibi oldu:)) cıkk...cıkk..hiç hoş deil.)

Kötü çocuk yoktur savıyla bi eğitimci çıkar gelir şimdi:) buncağazımlara şeyimle gülüyorum:)) kötü insan varsa kötü çocukta vardır bebişim:) Kötülük hastalıktır tedavi edilmelidir filan feşmekan diyen arsitocularda var elbet:)) Bi bakıma da haklıdırlar. Haklı olduklarını düşündüğümüz yönünü ele alıp, öğrenmeye kapalı ergen için onların seviyesine uygun okullar açılabilir, çözümünü önerebiliriz. Onlar ıslah edilmeye çalışılabilir. Doğru olan da budur! yanlış olan bunların halihazırdaki okullarda yapılmaya çalışılması:) Fakat bu bi ihmal değildir. Burada bi kast var kanımca:)

Elbette bu DEVLETİN her kurumunun vasıfsızlaştırılması senaryosunun bir parçasıdır. Devlet okullarını ıslah evlerine çeviren zihniyet, ebeveyinleri özel okullara teşvik etmek için her yolu deniyor. Biricik evladının devlet okullarında, korunamayacağını, kötü tarafından psikolojik ve fiziksel darplarla zarar göreceğini fark eden, ebeveyin elbette dişinden tırnağından biriktirdiği paracıklarını özel bi ilköğretim okulu bi lise ya da  bi ünversiteye misal bi vakıf üniversitesine, gönüllü bi şekilde verecektir. mutlu son!!
ve devlet zayıflayınca, müslüman kötüleri, allaha havale edecek:) allah ıslah etsin!! ha ha...çok hoş.)Neferteti mazlum halkını selamlar:))

Hiç yorum yok: