Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

27 Kasım 2010 Cumartesi

değer yargılarımı yargılıyorum! namus! ayağa kalk!


sol duyumun dediğidir:)

sol elim, zavallı elim, acemi elim:)
aslında sol el, velinin oğlu orhanın, bahsettiği kadar zavallı değildir. sol elin, zavallılık tarihi, kitabı mukaddeste, sol tarafa vurgu yapılarak, solun akıbeti hakkında cehennem ateşinin muştulamasıyla birlikte, misal ''vay! o kitabı soldan verilenleri haline!'' diye bi ayetcik indirip, solun lanetlenmesine dayanır.
Bu lanet, değer yargılarımın, sağına gelip oturmuş, sıranın kendisine geleceği vakti büyük bi sabır ve tevekkülle beklemektedir.
Peki efendim, sol tarafın müslüm tarafından bunca laneti bi paratoner gibi çekmesinin nedeni nedir?
O vakit, Markizde otursun sessiz, seyre dalsın zaman, gözlerinde tozlarla.Gel feleğin şu çarkına, çomak sokalımmmmmmmm :)ha ha....çok hoş.)

Evvel zaman içinde kalbur zaman içinde, afrikanın kuzeyinde, çölün bağrında, ölümsüzlüğe and içen adamların kutsal kabirleri göğün mavi göğsünü yırttı ve hala yırtmaya devam ediyor.
Amon -ra!!!!
Firavun, ölümsüz dünyayı fethetmek ve ölüler ülkesine geçmek için kendisine kutsal bi kayık dahi yaptırmıştı.
Asasını sol elinde taşıyordu. elini kalbinin üstüne yani sol yanına koyuyordu. çoğu tablette, sol eli ayaktaydı.
Kalp soldaydı ve firavun kalbin, yani solun, hayatın merkezi olduğunu tabletlere kazıyordu.Kutsal bilgi, zaman karşısında yok olmaya çare bulsun istiyordu:)
Evlilik yüzüğünü ilk defa eski mısır prensesi Nefertiti takmıştı ve eski mısırlılara göre sol elin yüzük parmağı doğruca kalbe giden "vena amoris"i (aşk damarı)adını taşıyordu.
Velhasıl, eski mısırda 'sol' kutsaldı.

Efendime sölim, efendime söylerken siz de dinleyin, müslümün solu bu ka lanetlemesinin nedeni, firavunun solum sol tarafım cümle varlığım türküsünü terennüm etmesinden başka bi şey değildir:) Firavunun yaptığının tersi doğrudur, felsefesinden yola çıkan müslüm, firavunun asasını çalan musanın yolundan giderek solu, lanetlemiştir. düz mantık:) ha ha...çok hoş:)

Ben ardımda yaş bıraktımmm...gözü yaşlı eş bıraktımmm....sol yanımı boş bıraktımmm..heyy.....ne hoş sölerdi vicdansız:)

Bu arada ayağa kalkıp, savunmasını yapamayan namus:)bi sonraki duruşmaya kaldın. otur!nasip:) haftayaaa, buluşalım haftayaa...

Hiç yorum yok: