Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

26 Ekim 2010 Salı

seçilmiş aydın işbaşı yaptı) misal, HADİ LAN! HADİ:))


Solduyumun dediğidir:)

Üç kağıtçının, pezevenginnn...mehiyetin medeniyetinn...adı anılmayacakk bilmemm neee...bi dalgayımmm halk denizindeeee....köpürdümm!!!bi demler böle türküler çığırıyordu, aydın kişisi, halka rağmen, halkcıydı. Bu mazlum halk ağzına s.ççsa bile, bi otele hepsini tıkıp, ateşe verse bile, onlara gerçeğii, sadecee gerçeği söylemekten vazgeçmiyordu.Sabah akşam dükkanın önünde göbeğini kaşıyıp, gelişemiyeceği, sürekli günah işleyip, mekkede bi tur atarak temizlenemiyeceğini, önemli olan günah işleyip afdilemek deil, günah işlemeden kalabilmek ve çalışmaak çok çalışmak gerktiğini, bıkmadan usanmadan anlatıyordu.

Ve bunu yıllardır yapıyordu:)
niye onlar yukardaa??
ben niye çukurdayım?
niye gülsün cihan bana?
ben yalnız ağlayayım!
yükselmek asumanaaa
ve gülmek!
ne tatlı şey:))
Promete de böle diyordu, fikretin oğlu tevfik, senelerce evvel. ama seçilmiş aydın, onu şöle yorumluyordu:)
dinsiz, imansız aydın, yunan tanrılarına tapıyo:))ha ha ...çok hoş:)

Zaman, aktı zaman geçti. zaman zaman içinde.Nihayet, ülkeme de demokrasi geldi. Söz çoğunluğundu artık ve halk aydınlarını seçti! Seçilmiş aydın, zafer nidaları atarak ya allah bismillah allahu ekber, elinde, kitabı mukaddesle çıktı geldi::) ulema o!!! uluyan bi ulemanmızda var artık:) tam demokrasi!

Ama efendim mevzu o deil, bakın mevzu ne? Bu HADİciği okuyunca! solduyum çıktı geldi, bi türkücük terennüm etti:)kapan kaptı köşeleriiiii, bize kaldı delikanlı ucuz şarap şişeleri hey hey de ....heyy...hey...işte dedi, seçilmiş aydın prototipi:)
Ha ha...köşe takımıyla, köşe yazarının farkı diye bi yazı yazacam bi dem:)ama hangi dem?
Efendime sölim, efendime söylerken bu Hadicik neler yumurtlamış, siz de dinleyin:) HSYK adalet dağıtan bi kurum deil de bi ağalık sistemi olduğundan dem vuruyo, HADİcim::) şimdi ağa değişti diyo, tel bıyık adalet bakanı yeni ağa))önerdiği liste eksiksiz geçmiş:))hakimlerimizi de seçtik sonucta :):)sevindirik olmuş:))onun kapısında yalanacakmış:))hah!!! aferim seçilmiş aydın!alkış:)ha ha ...çok hoş.)

Halka rağmen, halkın haklarını koruyan, misal madende kalan müslüm cesetlerini çıkarın, bırakın müminenin kıllı bölgeleriyle uğraşmayı, bidon kafalar diye bağıran, her fırsatta halkı eleştiren, zındık aydın, prototipinden ülkem kurtuldu, diyo! bu günleri de gördük! şükür ya rabbi!

Demem o ki sana; okyanusun suları çekildi::)
güneştennn ışık yontarlardıııı, sert adamlarıdı. gittiler akşam olmadannn ortalık karardı:)
bu bi med-cezir))diye umuyom:)
fırtınammmmmmmmmmmmmm...felaketimm...hasretimm...yetmiyorrr...sevişmelerr yetmiyorr:)şiddetinn ne hoşş...ne güzel şevkatinnn... hımm...ne hoş söler leventcim:)
neferteti mazlum halkını selamlar!

2 yorum:

cemo dedi ki...

İllet olurum iktidar yalakası avaneye :) Yalansın dursunlar bi bok olduklarını sanırlar ama ömür boyu adam olmazlar...

neferteti dedi ki...

ah!!işte cemo şirin:)önemli olan adam olmak deil, vali olmak devrindeyiz:) ha ha ...çok hoş.).)