Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

15 Ekim 2010 Cuma

akılsız vekillere, akıllı saksı:)


Sol duyumun dediğidir:)

Efendime sölim, efendime sölerken siz de dinleyiN. Yağmur yağıyorr şakırr...şakırr ya rabbi şükür şükür türküsü dudaklarımda, moda dergilerini karıştırıp, 2010-2011 sonbahar kış kreasyonuna şöle bi göz atıp üzerimdeki ölü toprağından sıyrılayım derken:), aha..bi haberciğe takıldı ceylan gözcüklerim.ha ha...çok hoş.)

inovasyon sürecini tam onikiden vuran ülkem, değişimi, yeter!!! söz milletin !!! slogancığıyla millete vermiş, biline. daha önce, milletin değil miydi sorucuğu bellekte hasıl oldu? ya da millette değilse kimdeydi? ama efendim mevzu o deil, bakın mevzu ne?
Şimdi bu değişim sürecine, ön ayak olacak mekan, elbette, milletin meclisidir, felsefesinden yola çıkarak, meclisi yeşertmeye karar veren zihniyet, öncelikle işe saksılardan başlamıştır.
Hemen sorunu tespit etmiş, meclisin yeşermemesinin nedeninin, eski model, teknolojiden uzak, akılsız saksılardan kaynaklandığını ortaya çıkarmıştır.

Sorunun tespit etmekle kalmamış,tabiri caizse saksıyı çalıştırıp çözüm önerileri üretmiştir. derhal bu teknoloji özürlü, yozlaşmış, eski, akılsız saksıları değiştirip, yerine toprağın ne kadar suya ihtiyaç olduğunu ölçen ve nabza göre şerbet veren saksılar ithal etmiştir:) İşte icraat budur! saksı dediğin akıllı olur!!!!ha ha...çok hoş.
ama efendim mevzu o deil, bakın mevzu ne? Eğer birazcık, insan elleriniz toprağa değimişse, bilirsiniz ki; kuru olan toprağa bi çukur açıp, içerisine, altı delikli, bi damacana yerleştiriseniz, toprak suya ihtiyacı olduğu zaman, damacanadan suyu emer:) misal saksının altına bi miktar su bıraktığınızda da, çiçek suya ihtiyacı oduğunda o suyu emer:)ha ha ..demem o ki sana; akıllı olan saksı, deil:) topraktır:)))

Koyun Verdi Kuzu Verdi Sut Verdi
Yemek Verdi Ekmek Verdi Et Verdi
Kazma İle Dövmeyince Kıt Verdi
Benim Sadık Yarim Kara Topraktır
allam yaa..ne hoş sölerr..şatıroğluuu:))) ha ha...çok hoş.)

Şimdi bu anektondan bize düşen hisse bu akıllı saksıları, ithal eden firamanın kime ait olduğu sorucuğuna cevap aramaktır:))biri çıkıp yerli üretim desiN:)yerli malııı türkün malııı, herkes onu kullanmalıı!!!! slogan atasım geldi:))ha ha ...çok hoş.)

3 yorum:

cemo dedi ki...

Rab herşeyi verdi de aklı biraz kıt verdi...

neferteti dedi ki...

ne gam! satınalıyoz işte:)cemo şirin:)ha ha...çok hoş.)

KabaKulak dedi ki...

ha ha...çok hoş lan :):)):)