Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

4 Eylül 2010 Cumartesi

VATAN İÇİN SOYUNAN, HAYIRLI SOLCU KİMDİR?:))


Ben ardımmmdaaa yaş bıraktımm...gözü yaşlııı eş bıraktımmmm....sol yanımmı boş bıraktımm...heyy...diye türkü çığıran bi zamanların, solcu kürtleri, hızlı bi manevrayla, faşo kürt kimliğine bürünürken, değişimi yakalamak adına :))) aynı sol şeritte hız yapan solcu pilotlar da, bu günlerde rotayı özgürlük adına sağa doğru kırmakta. Efendicim, sağdan gittt...sağdan gittt...kaldırımın sağındannn...türkücüğü dudaklarında, memlektimin tozlu yollarında sağdan gidenlerse, sol şeritte hızlanan pilotları, 82 darbesiyle, doğru yola getirmenin safasını sürüyo:)

Efendicim, peki bu hayırlı solcu kavramını ben şeyimden mi uydurdum:) cıkk..Nur yüzlünün saman gazetesi, bu solcuları diğer zındıklardan ayırmış, efendicim bi malumat yayınlayarak, ey müslüman bazı solcular vardır ki; o mahşer gününde defterleri soldan verilecek olsalar bile bizim için hayırlıdırlar, fetvasını vermişlerdir. O nedenle bu grupta yaşayan tek hücrelilere biz kısaca ''HAYIRLI SOLCU'' diyecez, benim sevgili mazlum halkım:)
Bu hayırlı solcuların, gerek kürt faşo, gerek nuryüzlü için en faydalı olanı, şüphesiz ki; Tarak gazetesinin ahmedidir:)
Fakat son demlerde, sanat camiasından da , doğru yolu bulan hayırlı solcular, peydahlanmıştır.
Ama efendicim, mevzu o deil.bakın mevzu ne)
Biraz önce ülkemin mübarek kanalı TRT de, bi sanatcı hatunla, er kişi hasbihalde. Er kişi, hayırlı solcu hatunu, bu muhalif tavrından dolayı kutluyor.
General, babasına, trip atan asi kız, LALE ablam, müslümün gözdesi:)
Güya hayat hikayesini anlatıyo, ama mesaj ortada, ben özgürlükler adına, müslümü destekliyom diyo LALE ablam:)
Askeri disiplini çocukken de sevmezmiş.Ailesi ona özgrüce soru sormayı öğretmiş.Hah! işte LALE ablam...biz de onu istiyoz.Ama çember sakal var oldukca, sorularımız korkudan k..çımıza kaçıyo:)Bize soru sormayı değil, soru sormamayı öğretiyorlar.
Daha bi kaç yıl önce, bu ülkeye sekiz yıllık eğitimin asker postallarıyla geldiğini unutmadık.ZORLA!!!!Pişmanmıyızzzzzzz...aslaaaa..güzelleştikkkk yasla:)) ne hoş türküdür:))
Müslüm, yatak odasıyla mutfak arasına tıkdığı mümineyi, önüne katıp meydanlarda, sekiz yıllık eğitime hayır dediği günleri unutmadık.
Bi mümin, şöyle diyordu, bu 'asker milleti' kızlarımızı evde bırakacak.bİ KIZ ÇOCUĞU İLKOKULDAN 11 yaşında mezun oluyor. biliyormusun?Bunu söyleyen bi baba tanıyor musun:) cıkk..sanmam...susup, ona bakıyoruz.içimizde sevinç çığlıkları...bi şirin daha diyoruz. hiç olmazsa, onikisini tamamlasın.

Büyük ihtimal, peygamberin mübarek tokadı ülkemin suratını indiğinde, soluğu Londrada alacaksın! Bizim için vahlanacaksın.Bahtsız ülken için, büyük memelerini açıp, hey özgürlük deyip soyunacaksın:)

Biz gidecek yeri olmayanlar, akdenize bi kısrak başı gibi uzanan bu cennet bu cehennemde ölecek olanlar, bundandır ki; sizden daha çok endişeliyiz:)

Armut dalda asılsın, LALE ablam nasılsın? Bu bizim hikayemiz, gastelere yazılsın:)

2 yorum:

fer nia dedi ki...

harikasın kız, fevkaladenin fevkinde valla:)

cemo dedi ki...

Durmak yok uyumaya devam,Tayyip amca sağolsun memleket demokratikleşiyor vesselam :)))

Tabi yersen :)))