Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

24 Ağustos 2010 Salı

MAZLUM HALKIM! ANA-YASAN NASIL OLSUN ?SERT Mİ, YUMUŞAK MI?


YASAMA-YÜRÜTME-YARGI DEVLETLUMUN ELİNDE:)BİRLİKTEN KUVVET DOĞACAK SANKİ:)YAŞASIN KUVVETLER BİRLİĞİ!!!

Para bittiii aşkkk, bittiii, getttiii sevdiğimmm getttiii, onun aşkı paraymışşş, para bitti aşk bitti. allam yaa...bi zamanlar böle derin manalar ihtiva eden türküler dinlerdim. para sevgi ve aşk üzerine.tatil de, böle vefasız bi sevgili gibi, para bitince çekip gidiyo.dönüş onadır...kürkçü dükkanına:) ha ha...çok hoş
Neyse efendicim kredi kartlarını fulledim. alış dönemim sona erdi, veriş dönemim başladı anlayacağınız. hımm...bu durumda hep sizinleyim cancağazlarımmm.sevininnn looo...
hemencecik bi anektodumu paylaşacağım sizinle. tatilden ormana döner dönmez.tırıss tırıs borçlarımı ödemeye giderken, hemen elime, 'anayasaya evet' deyin broşürcüğü tutuşturdu müslüm.batan geminin malları bunlarrr...broşür çıkar, vasıfsız müslümün eline ver dağıtsın..üç beş kuruş cebine girsin mübarek günde..oylar da pAK partinin cebine..ne de olsa. ön seçim denemesi sayılır..oh... herkes yolunu bulsunn...aferim..

ama efendim mevzu o deil, bakın mevzu ne?Sert mi olsun anayasan, mazlum halkım, yoksa yumuşak mı istersin? Asıl mühim soru bu:)ha ha...layt selami geldi belleğe şimdi.geçen tv izliyon. çocuklar duymasın başlamış yinee...taş fırın sever benim mazlum halkım sonucuna varıyom. Demem o ki , sana taş fırın erkeğinin, anayasası da taşfırın olsun...cıkk..layt olmasın, sert olsun :)

Şimdi efendime söyleyim, efendime söylerken siz de dinleyin. anayasa nasıl sertleşir?
Bi anayasa, değiştirilemeyecek maddeler içeriyorsa, misal türkiye devleti bir cumhuriyettir gibi(1982 anayasa madde 1).Bu maddeyi değiştirmek ya da değiştirmeyi teklif etmek yasaktır. Görüyon mu zorbayı:)

Sertliğin ikinci şartı ise efendicim, bazı durumlarda hükümet, meclisi çiftlik yapıp, at koşturmasın diye, halk oyuna başvurulur. misal şimdi olduğu gibi, dikkat ediyon mu müslüm.Bu hakları sana veren, 82 anayasasısır. sertlik için yeterli mi peki cıkk..yetmez.. Bi de değiştirmek için, çoğunluğa sahip olmak lazım ki, o konuya hiç girmeyecem:)

82 ye gelene kadar, 21 den 24'e olmadı 61'e, cık..bu da çok layt oldu, az da sert olsun ..hah..82:)
Türkiye, gençlik yıllarında yumuşak bi anayasayı mecburen denemiştir.misal 1921(teşkilat-ı esasiye) Diğer anayasaların 1924-1961-1982 anayasalarının çoğu serttir.1961 anayasaının da yumuşak olduğu bazı çevrelerce rivayet edilir:)

1921 anayasasını Kemale ermiş mustafa yumuşak yapmıştır, çünkü efendicim, mazlum halkım fakrü zarüret içerisindedir, savaştan yeni çıkılmıştır.Bu hazin dönemi atlatıp, bu sürüden bi millet yaratma telaşı içindedir.Halifesini kaybeden müslüm, ahirette cennet yüzü göremeyecği endişesine kapılıp, bi elinde kitabı mukaddes bi elinde satır sokağa düşmüştür.
Anlayacağınız kuvvetleri birleştirmek farz olmuştur. 1921 anayasasını diğerlerinden ayıran en temel husus budur. Devletin üç önemli kuvveti YASAMA-YÜRÜTME-YARGI tek elde toplanmıştır. Misal kafana vurmak için sıkı bi yumruk oluşturulmuştur da denilebilir. Bu yumruk halifemizü isterukkkkkkkk, diye sokağa düşen, müslümün kafasına inmiştir. Doğru. Kabul etmek gerekir ki, bu ülkeye cumhuriyet ZORLA, ASKER POSTALLARIYLA gelmiştir. Fransaya ihtilalin geldiği gibi.Jakobeni seviyorum valla.
Fakat Kemale ermiş mustafa, bu millete hep inandı 1924 anaysasında kuvvetleri ayırdı. çünkü yürütme yargı tafarından denetlenmezse, denetimsiz bi sistem üç vakte kadar kendini yok eder.gördü. kavradı.

Zamannnn geçriiiii zaman aktıııııı, zamannn zamannnn içindeee, bizz mahpusta yaşardıkkk...dostla düşman içindeeee....ne hoş sölerdi vicdansız.
Altında bi tarih 12 eylül 2010 !!!yeni anayasa,-- sert olan 1982 anayasaının-- ona verdiği özgürlükle halk oyuna sunuluyor. Yoksa müslüm, ben ol dedim, oldu diyecek, dediğini emir telakki ettirecek.
Tüm yeniliklere balıklama atlayan müslüm, inovatör o:)) hımm...yeniyse iyidir deyip atlıyo..ama bu yenilik, onu eskiye postalayacak haberi yok:)Haber edelim dedik:)

Ve kuvvetler birliği geri döndü.pAK parti yumuruğunu sıkıyor. Yasama- yürütme-yargıyı kendi elinde topluyor. Yargının yürütme üzerinde ki, denetimini açıkca kaldırıyor. Özellikle, özelleştirme husunda ihaleye fesat karıştırılması hımm..şöle açıklayayım..misal devletin demir yoları, devletlumun oğluna satılacak,öz-elleşecek yani:) bu ihalenin ne kadar, nasıl ve devletin hayrına mı değil mi, kısmı yargı tarafından değil de, misal idare tarafından yani devletlumun atadığı müdür tarafından denetlenecekkkk:) ha ha ...çok hoş:))) ben seni göreyimmm...sen beni gör ki, bozulmasınn ağzımızı tadııııı ...A de bakimmm...AAAA.. ne hoş sölerdi barış abim:)

Demem o ki sana mazlum halkım!!! ömrü hayatında, gelene geçene he dediğini bilirim. Bu sefer HAYIR de. Önemli olan anayasayı kimin yazdığı değil, askerin , sivilin ya da tanrının yasanın ne içerdiğidir. Adil olmayan bi tanrıya, adil olmayan bi askere, adil olmayan bi sivile hayır deee!
Adalet isteee...sadece adalett!!!
Şüphesiz burada sana apaçık bi mesaj var! HAYIRLARINIZ HAYIRLI OLSUN, HAYIRLI VATANDAŞLARIM:)ha ha...tombik özal

4 yorum:

sarya dedi ki...

Kuzum hoşgeldin. özledik.

fer nia dedi ki...

'hayır' larımız çok olursa hayırlı olacak:)

neferteti dedi ki...

hoş gördük sarya şirin:) hepmizin hayrına feri:)

Emrah ATİK dedi ki...

Memlekete bir HAYIR'ımız dokunması adına yetmez ama HAYIR!