Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

31 Ağustos 2010 Salı

Değer yargıları...Yargısız değerler:)


Sol duyumun dediğidir:)

Ben kuşlardanda küçükken, bi gece vaktiydii, aşk tuttu elimdennnn beniii...geçtim düşler ormanından bi gece vaktiydi...ceplerimde hacı yatmazlar...allam yaa ne hoş türküdür.
ama mevzu o deil, bakın mevzu ne.efendime söliyim, efendime söylerken siz de dinleyin.Ben kuşlardan da küçükken ne zaman bi yaramazlık bi oyunbazlık yapsam, büyük ağaç kaşlarını çatar tüh!!!! senin suratına diye...okkalı bi tükürük savururdu suratıma.Bazen, tükürük yerine 'tü' sesinin de kafi geldiği olurdu:)
Mevzu şu ki; bu tükürük, çok derin anlamlar ihtiva ederdi:)Şöyle ki, misal büyük ağaç, bi kereliğine tüh senin suratına derse bu, çok fena demekti. ama bunu, misal, tüüü tütüüü tüüütü diye üç defa tekrarlarsa, bu da hah... aferim çok iyi bi iş başardın anlamına gelirdi.Bi ara belgeselin birinde, şempazelerin birbirine tükürdüğünğünü görünce, Darwin haklı olabilir mi diye aklımdan geçirmedin deil:) ha ha...çok hoş)

Efendicim bu davranış biçimlerinin, toplumlar arasında iletişimsizliği doğurduğundan dem vuracam. Misal batı toplumlarında, Leydi Godivanın öncülüğünde, soyunma eylemi, protesto anlamı taşır. bildiği üzere, leydi godiva, halkını ağır vergilerden kurtarmak için, çırılçıplk soyunur ve atının üzerinde tüm kasabayı dolaşır.Gelin görün ki, memişleri açıkta bi hatun doğuda ya da müslüman toplumlarda, tabi bunda cinselliğe doymamış er kişilerin davranış biçimleride durumu etkiliyor, direkt seksi çağrıştırır. Demem o ki sana, barış için soyunanarak bişey yaptığını sananlar:) memişleri göstermek homosapien bi topluluğa , barışı deil, seksi çağrıştırır sadece.

Bi dem önce, türkiyeyi bi gelinlikle gecerken tecavüze uğrayıp öldürülen, Pippa Bacca keşke bunları bilseydi.Beyaz bi gelinlikle yolda yürüyen bi hatunu gören müslüm, haliyle Pippanın gerdeğe girmek istediği düşüncesine kapıldı.Bi kadın..gelinlik...bu hatun ne anlatmak istiyor?

Sene geçen sene, cennet ülkemin cennet mekanlarında tatildeyiz. Arkadaşların küçük şirinleri de bizimle birlikte.Çocuklar otelin bahçesinde, ingiliz çocuklarla tanıştı kaynaştı.hah..bi de top buldular.yaşasın futbol:) derken, aniden kavga gürültü.goldi değildi olayı:)ama lisan yok. iki grupta küfrediyo ama karşı tarafın, küfürleri anlamadığından çok muzdaripler. Bu duruma, bi ingiliz küçük şirin son verdi.İşi eyleme döktü. Yanındaki 5-6 yaşlarındaki kız kardeşini çekiştirip, kilotudu aşağıya çekip, bizim şirinlere küçük kızın g.t gösterdi:) ha ha...işte film orada koptu.bizim şirinler yumrukları sıkılı bi şekilde öylece kaldılar.ingiliz çocuk hala daha bağırıp küfrediyordu.küçük kız ağlıyordu.bizimkiler hala kıpırdamadan öylece duruyordu.Aynı hareketi biri kız kardeşlerine yapsa, muhtemelen yumruğu yerdi.ama şimdi bu ingiliz kendi kız kardeşinin g.tünü gösteriyordu onlara! aha...bu ne demek istiyordu.kendi kendine mi küfrediyordu?
Örnekleri çoğaltabiliriz elbette ama cıkk..çok uzun oldu:)
Demem o ki sana, biri yüzünüze tükürdüğünde yağmur yağıyor sanın:)ha ha...çok hoş.)

Hiç yorum yok: