Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

30 Ağustos 2010 Pazartesi

Bu sanat, senin şerefineee emmi oğluuu:)))


SANAT SANAT İÇİNDİR DEYİP, KESESİNİ DOLDURAN SANATÇI İLE SANAT TOPLUM İÇİNDİR DEYİP, AVUCUNU YALAYAN SANATCININ HİKAYESİ:)
Solduyumun dediğidir:)
Sanat sanat içindir deyip, kesesini olmadı cıkk...daha teknik bi terim kullanacağım, kasasını dolduran sanatçı ile, sanat toplum içindir eyy...ahali, sanat, toplumun her bireyine ufacıkta olsa bi ışık tutmazsa, aydınlatmazsa, s..çç öyle sanatın içine deyip, hapsi boylayan, en iyi ihtimal boş bi kasayla avucunu yalayan sanatçının farkı, haliyle zeka farkı bu günkü konumuz mazlum halkım:)

Son demlerde ülkeciğimin sanatçıları, tıpkı seçilmiş aydınları gibi, uyandılar. Boş bi kasayla bi yere varılamayacağını kavrayıp, her fırsatta kasasını üç olur, beş olur avro olur, dolar olur doldurmaya baktılar.Herkesler kesesini ihtiyaçlar sonzuzlaşınca kasasını doldurmaya başladı.Onların bi suçu yok haliyle, bu ihtiyaçlar sonsuzlaşıp bu namuslu insanları soysuzlaştırdı kanımca::)Veletleri, 'benim hiç ferrarim olmadı baba' cümlesini sarfedip,kendilerini ezik hissetmesinler diye tüm çabaları, o açıdan da bakmak lazım:)

Kürt Faşo+ nur yüzlü ittifakı, gitgide palazlanıyor.Ellerini ceplerine atınca, gerek seçilmiş aydınlardan , gerek sanat camiasından tahmin ettiğinden de fazla destek görüyor.Sanat toplum içindir eyy..ahali, bu toplum olmayınca, kime sanat yapacaksın diyen bi kaç iyi adama, kıs kıs gülünüyor, sanatı sanat için yapan kapitalci sanatçı. Peygamberin mübarek tokadı mazlum halkımın suratına inince, soluğu Londrada alacak, belli. Büyük ihtimal koca memelerini açıp, vatan için soyunacak, trajı yüksek bi dergide:)Neler yapmadık şu vatan için!

Demokrasiyi satın aldılar velhasıl, kıroyum ama para bende hesabı:)
Sol duyum çıktı geldi sol omzuma oturdu, bi garip,Yunus oldu dedi ki;

ilim ilim bilmektir
ilim kendin bilmektir
sen kendini bilmezsen
ya nice okumaktır.

Hala daha bu ülkeye inanan, sanat toplum içindir, biz sizin için varız diyen, tüm küfür ve aşağılanmalara rağmen direnen, sayıları, geometrik bi hızla azalan, bu onurlu adamları neferteti selamlar.Biz buradayız.

Varlığınız, varlığımıza güç katıyor.biline:)

Hiç yorum yok: