Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

4 Temmuz 2010 Pazar

Sam amca ortadoğuyu cetvelleyecek mi?


Sol duyumun dediğidir:)

Bir ilkbahar sabahııııııı….güneşle uyandınnn mı hiçç…çılgın gibi koşarakkkkkk…kırlara uzandınnn mı hiçççç….allam yaa..bi zamanlar, radyolarda tv de türk sanat müziği dinlerdik, şimdilerde tamlamada türk sözcüğü geçiyo diye tedavülden mi kaldırıldı acep:) ha ha ...çok hoş.)

Efendime sölim, efendime söylerken sizde dinleyin.Bi ilk bahar sabahı, İngiltere devletlüsü Churchill şöyle der:) Üff...çok sıkıcı bi günn…bi devlet kurmak istiyorum.
ÜRDÜN fikri kafamda ilk kez, ilkbaharda bi öğleden sonra saat dört buçuk sularında oluştu:)

Gerçek şu ki; 1921 yılı mart ayında, sadece üç gün içerisinde, sömürgeler bakanı Winston Churchill…--- bi sanalizasyon mausu Winston sigarası hakkında şöyle yazmış-- öğrenci sigarası, genelde "abi bir soft winston" olarak bilinir ucuz ve güzeldir lakin çok kokar:)) winston aynı zamanda bizi zehirlemeye devam ediyo:)

Ama efendicim bizim bahsettiğimiz siğara olanı deil:)
Abi adamlar ciğerimizi yediler ne yapsak boş! cümlesi de cukk..oturdu yani:) ha ha ...çok hoş:))

Neyse efendicim. Mevzu o deil bakın mevzu ne?
Hımm…nerde kalmıştık. Sömürgeler bakanı orjinalini çok zor yazılıyo valla…hımm...çörçıl diyecem.bu da iy:)efendicim bu zatı muhterem ve kırk danışmanı, kırk haramiler diye yorumlayacam, velhasıl buncağazımlar, yeni bir Ortadoğu haritası icat ettiler.Ve süprizzz!!! İki ülke yarattılar. Onlara isim verdiler ve hükümdarlarını belirlediler. isim babası oldular yanİ. Ve sınırlarını parmaklarıyla kumun üzerine çizdiler. IRAK ve Filistinden koparılan diğer ülkeyeyse ÜRDÜN dediler.

Çörçıl boşta gezen, prens Faysala ırakın krallık tacını taktı. Kardeşi prens Abdullah ise Ürdün kralı oldu. Bu arada Fransa da boş durmayıp Lübnanı icad etti.
He valla:) AYNALAR ‘ı okuyorum.evettt!!! bildin onu!!! çok hoş kitap…bi de türkü çığırıyomm aynalarrrrrrrrrr..aynalar... söyletmennn beniii….ağlatmannn beniiii…aynalarrr aynalarrrrrrrrrrrrr.

Efendicim demem o ki; sana tarihler m-s-1991 gösterdiğinde kominizim ruhuna el Fatihayı sevinçle okuyan müslüm Dharma'nın dengesinin bozulduğunu sam amcanın ona karşı koyacak bi güç kalmadığını fark ettiğinde ilk önce onu becereceğini düşündü mü acaba. cıkk..sanmam.ve hopp..bi sabah..sam amca ortadoğuda. ırakta…güney komşumuz. Amerikaya gitmeye gerek yok o artık yanı başımızda:) Demokrasi havarisi o. İsanın havarilerinin en afillisi:) ha ha…çok hoş.)

Ürdün fikri, çörçılın kafasında bi ilk bahar ikindisi canlanmış bildim de, kürdistan fikri sam amcanın kafasında ne zaman oluştu bilmiyom ama orta doğuyu cetvelleyecekler ahval onu gösteriyo.Sol duyum çıktı geldi sol omzuma oturdu, kel garibe, kör garibe, gelen giden kor garibe diye bi özdeyiş terennüm etti:)

Garibimmmmm, namıma kerem diyorlarrrr
Aslımı el almış, harem diyorlar.
Hastayım derdime verem diyorlar.
Maraşlı şeyh oğlu satılmışım ben!
Ne hoş söler Faruk Nafız han duvarları şiirinde. işte öle bişey….

Hiç yorum yok: