Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

24 Haziran 2010 Perşembe

LAİK MÜSLÜMAN, ARAP MÜSLÜMANA KARŞI:)Sol duyumun dediğidir:)

Anabelli ormanda yaşayan yedi cücelerden biriydi ve masal dinlemeyi severdi. Günlerden bir gün, şirinlerden biri sevinçle ormana bi aydın kişinin geleceğini muştuladı. Gidip görelim dedi. Adı: Engin Noyan:) kapıları,  köprüleri dünyayı görmüş gözleri varmış bu zatın. Dünyayı gören gözler, beynin yolunu açar. Dünyayı gören bi gözün, kim bilir beyin gözü ne ka büyüktür dedi anabelli sevinçle. tiz gidelim yamacına.

Yalnız bu zat-ı muhterem cemiyetten, cemaate yatay geçiş yapan bi zattı. Yıllarca zevkü sefa içinde zındık bi şekilde yaşayıp sonunda hak yolu bulmuştu. Ne mutlu! Misal Necip Fazıl:)

İnsan bu su misali kıvrımmm kıvrım akaryaaaaaa
Bi yanda kan benimmm
Diğer yandaaa sakaryaaa

Hımm…çok hoş.)

Bide güzel kadın bacakları diye bi şiiri var dır kİ; oda hoştur:) hak yolu bulmadan terennüm etmiştir biline.

Boynuma doladığın güzel putu görseler
İnsanlar öğrenirdi neye tapacağını
Kör olsa da açılır gözüm ona sürseler
İsanın eli diye, bi kadın bacağını
Hımmmm…bu da hoş:)
Ama nur yüzlü müslüm, Necip hocamın bu şiirini okumaz, hatta hatırlatıp, okuyanları da, hocama hakaret etmiş sayar:)
ha ha...şairi değil, şiiri sev müslüman:) da güzel:)

Neyse efendicim mevzu o deil. Bakın mevzu ne:)

Ve muhterem kişi bi sabah gelir. Kalabalık onu ayakta alkışlar. İşte bi sabah uyandığımdaaaaaaaaa, elleri, bağlanmış buldum yurdumuuuu…her yeri işgal altında…. Ne hoş türküdür:)
Salonun çoğu şulebaş ve çember sakallılardan oluşur, daha yumuşak tel bıyıklarda vardır içlerinde. Anabelli, bi münafık gibi saklanır aralarına. Bi Mesih edasıyla salona girer. Alkış kıyamet. Genç bi kız, heyecanla elinde kitabı ona doğru yürür.elini uzatır. Ama uzanan el boşta kalır. Cıkk..cıkk..hiç hoş deil:) Çünkü muhterem zat tam bi müslüman olmuştur artık. Büyük bi ihtimalle, genç kızın elini tutmasının ereksiyona sebep olacağını ve bunun sonucunda abdestinin bozulacağını hesap etmiştir ki, iyi bi Müslüman bu olasılıkları hesaplar.

Anabelli kıza baktı. Tuhaf hüzün, yüzüne yansıdı. Aynaaaa!!! ayna!!! Söyle bana!! bu ormanda en Müslüman kim? dedi, sarışın sarışın gülümsedi:) sol duyum çıkıt geldi, sol omzuma oturdu bu adam aydın falan değil dedi:
o zaman kafasına dank etti.ormandaki büyük ağaç bile bundan daha aydındı.

Müslüman ona uzanan elleri geri çevirmez, derdi:) önce sen, bunu öğren çember sakal dedi, sol duyum gülümsedi .Demem o ki sana , arap töresini din diye bize yutturanlaraa... yazıklarr....olsunn..yazıkklarr olsunn..kaderinnnnn böylesineeee yazıklarrrrrrrrr olsunnn...ne hoş söler orhan babam:) adı Hıdır, arap müslümanı budur:) ha ha…çok hoş.)

1 yorum:

e-fatih dedi ki...

arap töresini bize din diye yutturanlara yazıklar olsun. dogru diyosn ver elini öpcem