Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

5 Mayıs 2010 Çarşamba

TROYA Bİ MASALDI:)


Solduyumun dediğidir:)
Gülme komşuna....:)))
Komşu, komşuuu…
Huuuuu…huuu….
Oğlun geldi mi??
Geldi .
Ne getirdi inci boncuk…
Kime, kime??
Sana bana ...
daha kime?
Kara kediye…
Ha ha …ne hoş tekerlemeydi. Ben kuşlardan da küçükken ormanda çemkirir dururduk
Ama efendicim mevzu o değil. Bakın mevzu ne.
Efendime sölim, efendime söylerken siz de dinleyin.
Efendicim bu yunan komşusu, milli düşmanımız, kapağı troyanın surlarının içine atınca, kenidini daha bi güvende hisseder. Artık sırtım yere gelmez. Gelirse de bu yola baş koyan ağabeylerim, ablalarım var. Benim başımla birlikte onların ki de gider, düşünceciğiyle koy verdi bütçeyi gitti. Bütçenin açığı büyüdü. Açılll susammm açıl. Bi de baktı ki ali babanın hazinesi tam takır

Eeeee… olur böyle şeyler…ülkeciğim de az mı vurgun yedi zamanında… hop ..bi devalüasyon…işte bi sabah daha fakir uyandın. Oldu da bitti. maşallah. altında bir tarih.5 nisan 1994:) ah tansum çillerim…özlüyom kızz beyaz döpiyesli siluetini.halkıma çaktırmadan, batan geminin malları bunlar misali, elinde ne varsa beleş satıp, ihracatı artırdı az buçuk, kan kaybını durdurdu en azından.
eee şimdi…komşu ortak para birimine geçince, devalüasyonda yapamayacağına göre.
:) ha ha ...kendini kilitlemiş gibi oldu azcık:) ortak para birimi bi hüsran mı yoksam:)
döndü merkere doğru açtııı, iki eliniii, yalvardı sarkoziyeeee, duyun diye beni. cıkkkk...adaları satın borçunuzu ödeyin diye çemkirdi merker:)
çıkarız ortak para biriminden görürsün gününü zılgıtını yedi:) el mahkum parayı vercek, vercek vermesine de, geri alabilecek mi?ha ha ..sırada polanya mı desem:) portekiz mi desem:) ispanya mı desem... baass bass paraları leylayaa....domino taşları gibi, devrilin bakim. Bu artçı şoklar bizi de sarsar. cıkk…cııkk..hiç hoş değil:)

Oh oldu size demeye getiriyom. Demek bizi almazsınız aranıza…o ka şebeklik yapmamıza rağmen...ulan utanın azcık…ha ha 1959 başvurduk size. bu arada bilemeyenler için hamiş, AB 1957 roma anlaşmasıyla kuruldu. O demler adı bile başka(AET) Avrupa ekonomik topluluğu.
Zaman aktı zaman geçti zaman zaman içinde….
S.S.C.B dağıldı. Köprünün altından ne sular aktı. ta gerilerden başka kağnılar gelip geçti … Yeni yetme Letonya bile içerde… biz hala kapıda.
AETnin E si gitti daha da yakınlaştılar, AB oldu, birlikte kol kola poz vermeler…herkeslere serbest dolaşım...omuzlarını sıvazlama, durumları. Aha…menncıstır anlaşması . tek para tek yürek…tek ülke…nispet mi yapıyonuz bize

Demem o ki; biz giremeden, dağılırsa AB ha ha …çok üzülecem. valla...

Troya bi masaldı olcak sanki:)ha ha ..çok hoş.)


.

4 yorum:

fer nia dedi ki...

hoş olur valla:)

TACLAMACAN dedi ki...

Bence Avrupanın çoğu ülkesinden çatırdamalar gelecek. Avrupanın haktanımaz açlılığı, sömürgeci zihniyeti dünya milletlerinin çoğunun özellikle asya afrika kıtasının kanını emmiştir. Bundan sonra o kanları kusma safhası başlayacak gibi görünmekte. Sanıyorum Yunanistana bir borç para verecekler da ha sonra bilmem kaç yılda bilmem kaç milyon yuro biriktirmesini isteyecekler (mi?).

Ancak daha elzemi şu. Avrupa Topluluğu zihniyeti İlkkez Hitlere karşı kullanıldı. O tarihlerde sanıyorum bir-iki milletin Kömürcülük Birliği adı altında faaliyete geçip AT daha sonra AB olarak gelişti. Hitler zamanında Türkiyeye yapılmış olan bir SEVR anlaşması gibi anlaşmayla gitmişlerdi. Hitlerin 'faşistliği' bu yüzdendir. Hazmedememişti.. yanlış hatırlamıyorsam Kavgam'da böyle okudum. Aynısını Mustafa Kemal'e de yaptılar ve yırtılıp atıldı Sevr!! Ama , bu 'Birlik' içerisine kimi aldıysa eritti. Yani avrupa da 4-5 süper ülke var. İtalya, Fransa,Almanya,İngiltere bir kaç tane daha. bunlara bir şey olmadığı sürece avrupa ayakta duracak parçalanmalar-ekonomik krizler olacak ama ayakta duracak besliyecekler birbirlerini. Yoksa 12 havarisini gömecek kalp bulamazlar :) Demem o kidir ki; her tarafı batırdıktan sonra bunalıma soktuktan sonra bu 'birlik' dağılacak. ama ilk 4-5 devlete nolur bilinmez.

bir de şunu anlayamıyorum. Bir ülke ekonomik krize sürüklendiğinde fatura neden Vatandaşa ve en başta Emekçi kesimine kesilir anlayamıyorum.

tansu hanımı nedense hep gözü yaşlı anımsıyorum. başbakanımız gerçekten güzel(di)...

neferteti dedi ki...

feri:)beyaz şirinim::)) hoşgeldin:)tşk taco.

Tacettin dedi ki...

Ben teşekkür ederim ..:))