Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

28 Nisan 2010 Çarşamba

Öz-ELLEŞME devam ediyor:)


Eğitimsiz, öğretim.

Eğitimsiz kalan bir öğretimin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir. misal: şah damarı:)
M.S 2010-NEFER
Bundan bi dem önce, gençliğin kafacığındaki iki önemli soruya işaret, buyurmuştum.Bilenler bilirler.Efendicim, gençliğin yüz puanlık uzmanlık sorusu, hala daha cevabını aramakta. ikoncan mı olcam, müritcan mı?
Eğitim ellerini, öğretimden çekince, mükemmel hırsız muhasebeciler, mükemmel bilgisayar mühendisi hekırlar, mükemmel erkek hasta muayene etmeyi günah sayan doktor hatunlar, hatun muayene edince ereksiyon olan, hımm...bu durumda derhal abdest almazsa cunup gezip cehennmi boylayacağını düşen mümin tabibler... bu uzar kitap olur.velhasıl eğitimsizlik, öğretimi ahlaksızlaştırır.
Kuralsızlığı kendisine, kural belirleyen guruh, avrupada her şey serbest, o ka özgürler derken, bu cümlesinin altında yatan gizli özne şudur. Bi kısm guruh ki, bu özgürlüğü bacak arasında arayan guruhtur, önüne gelen karı, kız, oğlan becerebiliyorsan..hah..işte bu ona göre özgürlüktür.Velhasıl,bu guruhun özgürlükten anladığı bacak arası mevzularıdır. Diğer guruhsa dinini yetrince türkiyede yaşamadığını savunur ki, ona göre de özgürlük, bu ahlaksızlığa karşı bi duruştur. Bu duruş kadını sarıp sarmalayıp, mutfakla yatak odası arasına sıkıştırmaktan geçer.Artık biz de böle böle özgürleşmeliyiz, der mazlum halkım. Zamanı gelmiştir.

Sevgili milli eğitim, artık milli kavramından sıyrılıp, kendini daha bi özgür hissetmesi için, talebesinde, bi değişimin şart olduğunu düşünür.Hımm...bu durumda. Öğrenciye daha çok özgürlük verme taraftarıdır.Fakat demem o ki, özgürlük anlayışı bu iki temel üzerine inşa edilir. Peki bu durumda ne yapar?hemen miili eğitmin sayfacığına bi anket koyar.

-Öğrenciye kıyafet serbestliği tanınsın mı?

artık demokratikleştik yaa...çoğunluk ne derse doğru odur felsefesi:)
Demokrasi:Çoğunuluğun hayvan olduğu yerde, orman kanunlarının hüküm sürmesi demektir, der nefer:)

Peki, ülkeciğinin eğitiminden bi haber, bu eğitimsiz eğitimciler, öğrenciye kıyafet serbestliği tanımanın, onları özgürleştirmek değil, sınıflaştırmak olduğunu farkında değiller mi?
Ama efencim, AB kıyafet serbestliği var diye hömkürecetir elbette. haklıdır da. Fakatt ey mazlum halkım!AB çocuk parsının ne ka olduğunu biliyon mu? AB asgari ücretin yaklaşık 2000tl bizde de 577tl olduğundan bi haber misin yoksa. Devletlumun fetvasına uyup üç doğuran mazlum halkım, Tv bangır bangır marka pompalayan dolgun dudaklı hatunun giydiği adidası subyanlarına alabilecek mi? Efendicim, adidas diye tutturan,- ki yeni jenarasyonun marka tutkusu ayyuka çıktı bi haber olanlara duyurulur- bu veletler okulda sürekli farklı kıyafetler giyerek markalaşan arkadşlarına bakıp, sokaktaki eşitsizliği okulda da yaşayınca ne yapayacaklar?
Basit, çok basit çalacaklar:) Test edildi onaylandı:)

Demem o ki sana; toplumdaki gelir adaletsizliği bi çığ gibi büyürken, çocukların kendilerini tek eşit hissettikleri okullarda, bu özgürleşme adı altında sakladığınız sınıflaşmayı, ayyuka çıkarmayın:)
Dostummmmmmmm, dostummmm güzellll dostummm....bu ne biçim düzen dostumm..bu ne çıldırtan dengeeee...yaprak döker bi yanımızz bi yanımız bahar bahçe:) hımmm..hoşş..çok hoşş.)

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Çoook güzel,çoook hoş yazmışsın.yüreğine sağlık neferteti.

fer nia dedi ki...

kalem kılıcı döver:))