Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

4 Nisan 2010 Pazar

Güller zenginler için:)


Anabelli, kuşlardan da küçükken bi gece vaktiydi, aşk elinden tutmamıştı daha, muhtemelen boş kalan eliyle sümüklerini temizliyordu. Tv de bi film izledi. Büyük bahçeli bi ev. güllerle dolu kocaman bahçe...güler siyah beyaz ama. Renk körü bi televizyon:)

Güllere aşık, bi esas kız. Yüksek duvarlı o evin, duvarına tırmanıp, zengin adamın güllerini çalıyo. Sonra günlerden bi gün..zaman aktı. zaman geçti. zaman zaman içinde.
Zengin ve yaşlı kocası ona benimle güller için evlendiğini söylüyorlar dedi. Esas kız, elbisesinin gül dolu yakasına bakıp gülümsedi. Haklılar aşkım dedi. Sen de benimle bi gül olduğum için evlenmedin mi:)

Ama efendicim mevzu o deil. Bakın mevzu ne. Anabelli de o filmde ki esas kız gibi, güllere aşık. Bi akşam okul dönüşü, parktaki gülleri çalmaya karar verdi. Çiçek dalında güzeldir felsefesini şeyine takmış..cıkk..çiçek elimde güzeldir felsefesiyle yanıp tutuşmakta. Parkta ki Murtezağa kılıklı bekçiyi –çiçekleri devlet malı belleyip kendine zimmetlendiğini düşünen angutu- atlatıp bin bir zorlukla iki gülü eline geçirdi.

oh…tırıs tırıs…mutlu bi çiçek hırsızı şeklinde yol alırken. Aha…yine o dilenci kadın…ağzı yamulmuş. Doğru dürüst konuşamıyo. Her akşam ki yerinde oturmuş. Anabelliye bi şeyler söylemeye çalışıyo. Cık..cık..diyo ananbelli. benim param yok ki. İstersen simit vereyim.Yediği simidin yarısını ona uzatıyo. cıkk… istemiyo, diilenci hatun:) güllerini gösteriyo..--oğlarrr istiyom-- diyo güç bela. Anabellinin gözleri fal taşı gibi açılıyo…ne!!!!!! Çiçek isteyen bi dilenci haa!!! Allam inanamıyorum yaaaa!!! ormandaki büyük ağaç gibi nasihat edercesine, işaret parmağını sallayıp sana bişey sölim mi diyo. hiç bi zaman iyi bi dilenci olamayacaksın!!! Sen bi dilencisin! Para istemelisin. anladın mı? Para..sadece para!!!çiçek deill…onları sana vermeyecem. onlar benim!!!
Ha ha …çok hoş:) böyle şeyler niye benim başıma gelir bilmiyom valla. Ama hoş bi anı olarak kaldı bellekte. Hala düşünürüm, iki gülüm vardı. Birini versemiydim diye:)

2 yorum:

mehtap dedi ki...

Keşke birini verseydiniz:)

neferteti dedi ki...

ah keşkem keşkem:)