Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

19 Şubat 2010 Cuma

Türkiye'deki sivil toplum örgütleri:) Tarikatlar

İndilerrrrrrrrrr göktennn meleklerrrr saf-üüüü safffffff, kıble gibi kıldılar evimmmm tavafff…dediler oğlun gibi bi oğulll …yardılanın cihana gemiş değiill… senin oğlun gibi bi kadri cemiill…bi anaya verilmiş oğul değil…
Süleyman çelebinin mevlüdünü ne zaman okusam bi hoş olurum…arap töresinden uzak, bizden bi şey.

Türkiye şeyhler ve müritler memleketi olamaz; diyordu kemale ermiş Mustafa. Bi isteğin varsa yaradandan, araya adam koyma, şeyhinden değil, tanrıdan iste, demeye getiriyordu. Hıristiyanlıktaki ruhban sınıfının, müslümdeki karşılığı molların sömürüsünü engellemekti amaç.

Yıllar asırlar gibi geçtiiiiiii. En büyük ızdırabım seni sevmekti belki…ne hoş türküdür..
Komünizm kızıl bayrağını açtığında, bayrağın kızılından etkilenen halkım, azcık o yana kaymaya başladı. Sam amca ve kızıl sakal kılıçları çekmişken hem de.
İşte o dem gelişmekte olan ülkem için tehlike çanları çalmaya başladı. İki ateş arasında kalmasın sakın:)cıkk...sam amca koca göbeğiyle ağır bastı. Komünizmden kaç dedi. emir telakki ettik.
Peki bu mazlum halkı komünizmden uzaklaştırmanın yolu nereden geçerdi. Hımm…bu süreçte sam amcayla el ele tutuşan ordu+siyaset en makul yolu buldu. Komünizm dinsizlik demekti. Oysaki biz %99 müslümdik: bu söylemlerin kökeni kanımca taaaaaa o demlere dayanır. Ve sonuç, derin bi darbeyle yaralandı ülkem… kurşuunn yedinnnn sol yanından yaralandın mıııı, yaralandınnnmııı? allam yaa ne hoş türküdür:)

İlk önce halkı dindarlaştırma gerekliydi. İlk adımda Türkiye de ruhban okullarının olmadığı fark edildi. Hemen imam hatip okullarıyla bu açık giderildi.
imam polislere, imam savcılara, imam hakimlere, imam öğretmenlere ihtiyacı vardı bu ülkenin.
Muallimler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır, dedi sol duyum çıktı geldi.
Sam amca yüzde yüz dini eğitime destek verdi. Çünkü Türkiye’yi komünizmin kıskacından kurtaracak en kısa ve etkili yoldu.

Bu süreçte Erzurum’un küçük kasabasında sıradan bi müftü olan F tipi yapılanmanın mimarı zat-ı muhtereme komünizmle mücade adı altında dernek kurdurularak ilk adım atıldı. Ve diğer tarikatlar da yavaş yavaş el altından desteklendi. Desteklenmese bile faaliyetlerine göz yumuldu.
Ama efendim mevzu o değil bakın mevzu ne? Keser döner sap döner gün gelir devran döner der ormanda büyük ağaç.

Ve bi gün düşman ölür:) Komünizmin en güçlü kalesi SSCB çöker. Artık bi tarihtir kızıl bayrak…bi tüy kalemle yazılmış…markizdeee oturmuşşş sessizzz seyre dalmış zamann gözlerinde tozlarlaa. ..allam yaaa ne hoş söyler sezenim:) altında bi tarih 1991. Komünizmin ruhuna el-fatiha:)
ee öldü ohh..ne güzell..biz de bunu istiyorduk dimi ya:)

Ama efendim mevzu o değil. Bakın mevzu ne?

Kral öldü, yaşasın yeni kral slogancığı ağzında, artık komünizm tehlikesi kalmadığına göre sam amcanın şeyini toplayıp gitme vakti geldiğine karar veren apolet yanlış bi hamleyle birden kendisini bu üçlü grubun dışında buldu.
Sam amcanın bu diyarı terk etmeye niyeti yoktu hatta uzun süre yerleşmeye niyeti vardı. Iraktaki plan tıkır tıkır işliyordu. Hımm…kararını vermişti. Kuyruk darbeleriyle buna karşı gelen her beşeri parçalayacaktı.
Artık düşmanlar yer değişiyordu. Sam amca Ortadoğu da at koşturmasını engelleyecek tek ordu olan türk ordusunu hedef belirlemiş ve dahası hedefe kilitlenmişti.
Peki bunu nasıl yapacaktı? hımm..çok basit..yıllarca desteklediği dini daha da destekleyerek.
Ormanda fısıltılar yayılıyordu. Kurban derilerinizi thk bağışlamayın. Kurbanınız kabul olmaz. Bu paralarla rakı içip karı oynatıyorlar:) hımm..ne yapalım..kuran kurslarına verinn.hem cennette bi paye kapmış olursunuz:) mantıklı:)

Orduyu halka din düşmanı olarak göstermek. Kısa ve acısız. Sam amca ortadoğuyu işgal planında ordudan+Ecevit hükümetinden ret cevabı alınca kararını verdi. Kısa sürede hükümeti çark ettirdi. Ecevit neredeyse ölüyordu. Bi süre sonra öldü.
Sam amca irtibatı artık orduyla değil. F tipi yapılanmanın şeyhiyle sağlıyordu. Bi seçim, tam destek mürit sınıf başkanı. Ama hala bi sorun vardı. Ordu yapılan anketlerde Türk ulusunun güvendiği 1 numaralı kurumdu. hımmm….. ne yapmali ne etmeli bir sihirbazlik bir şeytanlik oooo ali desideroo allam yaa ...ne hoş sölerdi mfö:)

Evet bildimmm onuuu dedi anabelli, türban türbannn…
Müslüm yatak odasına tıktığı cariyeye şöyle bi baktı…Hımm…dedi hatun çıkk dışarı..sal kendini şöle sokağa..türbann diye bi bağır, bakimm…tarikatlar iş başında:)

Buarada bazı angutlar irandan dolayı sam amcanın şeriatı desteklemeyeceğini düşünebilir..cıkk..gelll gell sarışınım geelll gel çokkk karışığımmm geelllll….ne hoş söler sezenim. onun şeriatla bi derdi yok.onun çıkarlarına hizmet ettiği sürece en güzel düzen şeriat…misal: Suudi arabistan:)

Elbette güzide ordumuz uyandı. Uyannnnnnnnnn, sevgilimm uyannnn, uyannnnn, yarınaaa innnann…. Uyanınca bide ne görsün! Bütün tersanelerine girilmiş. Bütün kaleleri fethedilmiş. Bi demler darbe yaparken şimdilerde, darbe yer duruma gelmesin mi? Velhasıl sağlı sollu yiyor yumrukları:)

Bu arada sam amcanın diğer piyonu faşo Kürtler kaptan köşküne varmış vezir olmakta.
Sam amcamın nur yüzlüleri sağ elinden, faşo kürtler sol elinden tutmakta. O Bİ VOLTRAN:)karşı koyana aşk olsun.

Yeterli mi? Cıkk..sam amca 12 eylül darbesiyle omuz omuza verip komünizmi alt ettiği türk ordusunun, bu darbe esnasındaki işlediği cürümleri, yavaş yavaş piyasaya sürmesin mi? Bu arada parmağını sallayıp du sana daha neler yapacağım dediğini tahayyül edin:)
Bakın bi zamanlar bu kutsal ordunuz size neler yaptı. Aha belgeler..mürit savcının elinde…doğdu mu Ergenekon? korkun yine yapabilir. benden söylemesi:) ha ha. ..çok hoş:) ona güvenmeyin mesajı alt metin..arada bi kamuoyu araştırması. Tür halkı en çok hangi kuruma güveniyo.
Haber uçttuuuu devlete de beş kaldım hapisteeeeeee, beş yıl değil onbeş yıl olsaaaaaaaaa, ben vazgeçmem bu iştennnn...allam ya ne hoş türküdür:)

Üff…neyse…sıkıldımm…şimdilik bu ka…Türkiye’deki sivil toplum örgütleri, yazı dizimiz devam edecek…beni izleyin anacım...silikon dudaklarımla öpüyom sizi:))

5 yorum:

Nihat Solmaz dedi ki...

Kullanılan metanın ambalajı çöpe atılır. Doğanın (pardon kapitalizmin)kanunudur yapacak bir şey yok...
Neylersin ki çember daralmakta şimdilik hoşça kal yaban çiçeğim yasal mermisiyle bir komiser yaklaşmakta... sahi ne güzel söylerdi Ahmet abimiz:)

neferteti dedi ki...

tşk şirin:)

TACLAMACAN dedi ki...

bu halk tam manasıyla bir 'sürü' değil mi?

Çanlar kimin için çalıyor? ne hoş bir filmdir de mi?

Çanlar kim için çalar? Kim için çalacak bir sürülü koyunlar için birr de hristiyanlar için :) ne hoş de mi?

evet evet mevzu bu değil peki mevzuu ne.
mevzuu bakın ne;
mevzu kendi mevzuatının tanımını yapamıyor.

ey halkım düştüm yakandan da elimden tutan yok. tutankamun muydu bu neferin akrabası :))

amannn.. sana bir sürü/soru senin ruh ikizin kim her yerde?

ancak yine de diyeceğim.. toprağın dilini kim çözer, elbetteki su çözer. çözeltisi midir su toprağın.

mesela gecenin çözeltisi nedir gündüzdür o bakımdan şey ettiydim .)

ben taco, taklamakanın yerlisiyim.

neferteti dedi ki...

ha ha ...taklitci zihniyet:) çok hoş:)

cemo dedi ki...

1918'in yıkıntıları arasından bir avuç idealistle kurtulmuştuk artık milyonlarız yine kurtarırız...:)

Hakkaten silikonmu dudakların :(