Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

1 Ocak 2010 Cuma

TÜRLÜ, FAŞİZM:)

Sol duyumun dediğidir:)

Türlü deyince aklıma, buralarda patlıcan merkezli, bi yemek vardır. Türlü derler adına o gelir, çoğu zaman.
Ama mevzu o değil. Bakın mevzu ne?Faşizm türlü, türlü olur. Misal, faşist bi almansa (zavallı Yahudiler, hakkında çekilen onca filmden sonra, canavardır. Kötü kakadır, hepsi. Ama faşist, bi yahudi olursa, bi sempati kaplar humanistlerin yüzünü. O iğrenç sakallarıyla, ağlama duvarı önünde, işerseler bile korkunç kukuletalarıyla bi sıcaklıkla anılırlar. Sonuç, faşist yahudi yoktur :)

Bi bombacıkla bigg bongg yapan Sam amca, hitlerin kamplara doldurup, fırınladığı Yahudilerin bi kaç katını , Nagazakide pişirmesine rağmen, cıkk..faşo Yanki yoktur.
Misal, faşist Türkler vardır. Son demlerde, ne mutlu türküm diyene sloganı ağızlarında. Faşizmin en belirgin özeliği. Ama ne mutlu kürdüm dersen misal, bu faşistlik değil bi nevi özgür ruhtur. Hümanistliktir. Evrenselciliktir. Öyle bakar, entel dantel olaya.
Bu sol duyum zavallı duyum :)) Hem kürt, hemde alevi bi hatun yazar, son demlerde etnik kimliğini anımsayanlardan biri daha, nur yüzlülerin gazetesinde köşe kapmış bi köşe takımı :) ödüllere boğulur haliyle. Bejan katır, Leyla Zana başörtüsünü yere atsın(töre böyleymiş) bu savaş bitsin der, öyle yaparmış kürt hatunlar kavgayı durdurmak için . Baş örtüsünü yere atınca, kavga bitecek, öyle güçlü bi hatun, soyunsa DÜNYA BARIŞI :))

2 yorum:

fer nia dedi ki...

geldim, okudum, beğendim..çok beğendim çook.nazar değmesin:)

neferteti dedi ki...

tşk beyaz şirin:)