Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

16 Ocak 2010 Cumartesi

Sam amca göbeğini kaşıyor:)

sol duyum dediğidir :))
Bi taş attım, pencereye tıhh dedi. Anası çıktı gızım evde yoh dedi vayyyy...vayyy..İnanmasan gel yukarı bak dediii, armut dalda, kız balkonda sallanırr....vayyyyyy....vayyyy....şeker yemiş dudaklarııııı, ballanır vayyy..vayy..kahtalı mıçı abim ne hoş söler bu türküyü, zifiri siyaha boyanmış saçları ve bıyıklarıyla o bi ekol:) Anabellinin hiç tarzı değil ama, sezarın hakkını sezara. Hak edene hakkını verecen dost :))) bölee geniştir işte anabellinin müzik yelpazesi...haah..şimdi de belleğe, biz kuşlardan da küçükken bi program vardı, trt2 de müzik yelpazesi diye. Hey gidi...Sezen cumhur önal, abim, onun da kahtalı mıçı gibi karadır kaşları, ferman yazdırııırrrrrr.Şimdi size çikolataaa renkli bi sanatcıyı konuk edecem derdi, dilinin ucuyla konuşarak. Dem o dem yani, çikolata renkli sanatcılardan bi sıtiv vondır kaldı bellekte. Ne hoş:)

Ama mevzu o değil. Bakın mevzu ne?
Efendime söyleyeyim, efendime söylerken sizde dinleyin. Akşam tv izliyo anabelli, aha bi vinç.. .toprağı kazıyo...anam, bi ankırmann, man kafalı çığırıyo. Ergenekon soruşturması...sol duyum çıkıp geliyor, dede korkuta ulaşıncaya kadar devam edecektir diyo:) ha ha ...:)Ergenekon terör örgütü diye tamamlıyo mankafa cümlesini.


işte budur. Terör örgütünün yandaşları memleketin meclisinde, terörle mücadele edenler, hapishanelerde. Bide terör suçundan. Sol duyum çıktı geldi, yiğit muhtaç olmuş kuru soğana bilmem söylesem mi söylemesem mi die bi türkücük terennüm etti.
Ergenokon terör örgütünün silahlarını bulacaklar güya. Bir iki güne kalmaz bulurlar gömdükleri yerden...misal. sinan aygünün banyosuna yerleştirdikleri silahı tam bulacakları vakit, tüh..bak sen işe, onlardan önce tamirci davranmış.Bunlardan önce bi mütahit toprağı eşelerken, silahlarrı götürmüş olabilir kanımca :))


Ergenokon kapsamında türk ordusuna darbe üstüne darbe indiriliyor.Artık türk ordusu darbe yapmıyor, darbe yiyor kanımca:) Hedef açıktır. Türk ordusunu zayıflatıp, önce halkın gözünden düşürmek, sonra ıraktaki gibi, hatta daha kolay, faşo Kürtleri silahlandırıp, hopp bi sıçrayışta yanki, güneyimizde, ikinci hamlede üstümüzde.

Sam amcacım, sam amcacım senin kulakların ne ka büyük:) seni daha iyi duyabilmek için:) ha ha...Sam amcaya bi alkış lütfen:) nur yüzlü köpeklerle, faşo Kürtleri birleştirip voltranı oluşturdu, Türkiye’de istediği gibi at oynatıyo..F tipi, yapılanmanın mimarı, şeyh efendi, sam amcanın kucağında pışpışlanmayı hak etti doğrusu. Önce kominizme karşı sağladığı zaferin ardından, gücünün etkisinde olduğunu ispat etti, haliyle sam amcanın tam kucağına yerleşti. Gerçek:)

Ettiği lafcıklar geldi belleğe, diyordu ki, yumurtadan çıkacağımız vakit gelmiştir, dediği de olmuştur. Yumurtadan bir bir çıkıyo civcivleri. Tespihli savcılar iş başında...F tipi yapılanma sayesinde sam amca şeyini, devletin en ince damarlarına kadar sızdırıyo..BOP gerçekleştirmek üzere. Tek engel Türk ordusu. Onu da sallıyo, hem de iyi sallıyor. Bu arada basındaki destekçileri HAYIRLI SOLCULAR grubu. misal perihan ablam, misal Ahmet Altan. Bi taraftan askere gitmeyin çağrıları. Vicdanı ret hikayecikleri, yani bi boks maçı izlemişseniz, sağlı sollu indiriyorlar yumrukları. Ortadoğu da sam amca kendisine karşı koycak, tek orduyu da bölünce, faşo kürt maşasıyla, ırakta eli yanmadı aynı taktiği bizde deniyor kanımca, yeni BOP eski adı serv olan, bu plan gerçekleşecek halihazırda. Hal hal değil. Hal bildiğin gibi değil, dedi sol duyum da bi özdeyişçik terennüm etti.ORDUSUZ KALAN Bİ MİLLETİN HAYAT DAMARLARINDAN BİRİ KOPMUŞ DEMEKTİR.MİSAL...ŞAH DAMARI :))))
Neferteti mazlum halkını selamlar.

4 yorum:

fer nia dedi ki...

Jose Saramago'nun 'Körlük' diye bir kitabıvar.toplumda hızla yayılan bir hastalık şeklinde körlük.. bizim halimizin de aynası gibi..yazar portekizli ama, dünyanın hali gibi halimiz misali..bize de cuk oturmuş yani..
geldim, okudum, beğendim de iki satır yazasım geldi..körlük bulaşmayanlardan kal işallah hep emi:)

neferteti dedi ki...

tşk fericim:)çok hoşsun:)

(Süper)Cem dedi ki...

giriş gelişme güzel gitmiş ama sonuç bence olmamış :) bu işlerin ardında sam amca değil, sam amcanın da ardında olanlar var; ha keza kendileri büyük ortadoğu projesinin yaratıcıları olurlar. siyonizm gibi bir hayalleri vardır. amerika kocaman karnıyla iyi bir pitbull köpeği onlar için. amerikan halkı çok şükela bir şekilde uyutulmuş durumdadır terör, milliyetçilik gibi kalıplarla ve ordu ne yaparsa yapsın artık bunu sallayan yok. ufak tefek "woodstock" ruhu var ama yandan yemiş.

neyse. saldırıp yok eden amerika ama peşinden oralara yerleşecek olanlar siyonistler olacaktır. güneydoğuda yahudilerin satın aldığı kilometre karelerce arazinin açıklaması bu şekilde daha rahat görülebiliyor aslına bakarsan..

arkadan üçyüzaltmışdört keredir "kahvaltı hazır" diye bağırıp duran ev ahalisi yüzünden dağılmış durumda bitirebiliyorum bu sikko yorumu. velhasıl kelam, anlam karışıklıkları olduğuna eminim bir türkü tadında.. sdmıofs

neferteti dedi ki...

süpersin cemcim:)