Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

3 Ocak 2010 Pazar

Büyü enerjiden- bio enerjiye:)

Büyü enerjiden –bio enerjiyeJ

Evren, Anu tarafından,
Yeryüzü evren tarafından,
Akarsular yeryüzü tarafından
Bataklıklar dereler tarafından,
Yaratıldıktan sonra,
Küçük kurt ağlaya sızlaya,
Tanrı şamasın huzuruna vardı.
Yaşlı gözlerle dedi ki,
Bana vereceğin besin ne ola?incirle kayısı senin ola
Bunlar ne ki benim için?
İncirle kayısı ha!
Bırak da hiç olmazsa
Dişle diş eti arasına sokulayım.
Azı dişlerinin içine yerleşeyim.
Madem ki böyle dedin .
Ey küçük kurt!
Kahretsin seni toprak ana
O kudretli eliyle!

M.Ö 1000 yıllarında diş ağrısına neden olduğu inanılan kurt için söylenen, tılsımlı dizeler.
Mayalanmış arpa suyuna karıştırılmış yağ, bu dizeler üç kez yinelenerek, ağrıyan dişin üzerine sürülür(kozmos-Carl Sagan)

Tılsımlı sözleri söyleyen şaman ya da rahip ki genellikle ilk çağlarda dinle tıp iç içe sarmalanmıştır, bu dizileri söylerken aynı zamanda fiilen tedaviyi de uygular.
Sorun şudur ki söylenen bu tılsımlı sözler, bi büyü müdür? Ya da büyü derken kastedilen şey nedir? Ya da bu tedavi uygulanırken, tılsımlı sözler söylenmediğinde hasta iyileşmiyor muydu? Ya da iyileşme süreci uzuyor muydu?
En inandırıcı yol denemek ve görmektir der, bi feylezof. Şamanlar bu durumu, denemişler ve sonuçları değerlendirip, ikili bi tedavi yönteminde mi karar kılmışlardır. Bu bi muammaJ
Modern tıbbın uzun süre ret ettiği bu şifalı sözler, aslında 1700 tarihlerde tıp literatürüne başını sokan psikolojik tedavinin atalarıdır kanımca.
Dil ile ikrar, kalp ile tasdik, der en sevgili. İnanmak! işte İslam itikadı burada yatar.
Demem o ki sana, psikolojik destek, iyileşme sürecine güçlü bi ivme katar. Yüzyıllarca şamanların söylediği şarkıların ve yaptığı dansların anlamsız olduğunu iddia eden, modern tıp, ruhun var olduğunu ve hasta olduğunda tedavisinin gerektiğini en sonunda kavrar.
Ruh insanın enerji topudur. Tıpkı yerkürenin merkezindeki, dünyanın motoru sayılan, çekirdekteki magma gibi.
İnsandaki bu üçüncü güç, sinerji diye de tanımlayabileceğimiz, bu enerjin kaynağı nerden gelir?
Nihayet gör inan felsefesinden vazgeçen modern tıp, insanın var oluş enerjisini bir rus doktor sayesinde keşfeder.
Adı hazırdır. BİO enerji
Evrende her şey enerjidir. Evrendeki her şeyin özü kuant dediğimiz enerji zerrecikleridir, der Ayınştayn(bi duble kuantum fiziğiJ


Peki kutsal kitaplar, yaradılanların en şereflisi ilan ettiği insan hakkında, bize az da olsa bilgiler verir mi? Çünkü kutsal kitaplar, ilk çağlardan beri süre gelen toplumsal inanış ve yaşayış biçimlerini bize özetleyen bilgi kaynaklarıdır. Misal, hırsızlık yapanın, elini kesiniz !! şeriatın en sert maddesini oluşturan bu yasa tesadüfe bakın ki, Muhammet’ten yüzyıllar önce yaşamış, kral, Hammurabi’ nin yasalarının en afilli olanıdır.
Peki kutsal kitaplar insan enerjisi hakkında kulağımıza neler fısıldıyor?

Tanrı ona ruhundan üfledi.(kuran-secde-9 ayet)

Tanrının bujilerimizi ateşlemekte kullandığı, bizi ona bağlayan, iletişimimizi sağlayan nano, enerji kapısı, o kıvılcım, beklide ruhun ta kendisidir.
Peki kendi derinliklerinde misal çekirdeğinde saklanan bu devasa enerji kaynağından yararlanabilir mi?
Ve insan gücünü fark eder:)
Bio enerji denilen bazı insanlarda yoğun olarak görülen enerji birikimi, ilk başlarda negatif elektrik şeklinde ortaya çıkar. Misal nazarJ eski çağladan gözlerde biriken kötü enerjinin özellikle çocukları kolayca etkileyebildiği gözlemlenmiştir. Bunu bizzat yaşayıp şahit oldum:) ispat isteyenlere sarışın sarışın gülümsüyorum.

Sorun şudur ki; insandaki bu olumsuz enerji akımı, olumluya dönüştürülebilir mi?

Demem o ki sana; insanları hasta eden olumsuz bi enerji varsa, bu kaynağı olumluya çevirebilirsek insanları iyileştirebiliriz de:)
İsa’nın kör bi adamın, gözlerini açtığı doğrudur beklide:)

İnsan denen çok bilinmeyenli denklemin çözümü, DNA nın şifresinin çözülmesiyle başlayıp, bio enerjiyle altın vuruşu yapacak kanımca.

Geçenlerde eski bi film izledim. Müthiş bi şeydi. Bilim kurgu. Bi kaç bilim adamı, insan ruhunun sonsuz bi enerji kaynağı olduğunu fark eder. Bu konuda çalışmalar yapar. Genç kanser hastası, ölürken ruhunu bi santrale sıkıştırıp, dünyanın yüzyıllarca elektrik enerjisini karşılayacak, bi terminal inşa ederler.
Ama etik değerler, ağır bastı ve ruhun gitmesine izin verdilerJhımm..çok hoştu. Bana böle filmlerle gel. Film budur işte:)

Hiç yorum yok: