Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

6 Aralık 2009 Pazar

VERONİKA ÖLMEK İSTİYOR.

Sol duyumun dediğidir:)

Anabelli kuşlardan da küçüken, temiz belleğine Havva'nın günahlarını ekleyince ümmedim, belek allak pullak. Havva'nın nesli kendini, derin bi keder içine gark etti. Öyle demlerin birinde, saçlarını kesti, yakınım sana dedi, şah damarım gibi, ölüm gibi. Öyle bi hal ki, beyaz yakalı adam depresyon dedi. Dipteyimmmmmm, sondayımmmmm, depresyondayımmmm, yalvarırım gelde kurtarrrrrrrrrr!! Ne hoş söler Feriduncum:)
Bu sesi duyan polyanna gülen suratıyla, koştu geldi, ardından İsviçre'nin Alplerinde Heidi cııkk...ama kar etmedi.

Tam gitmeye karar verdiği vakit, Veronika solgun benziyle geldi, odasının ortasına kustu. Bilenler bilinler Paulo Coelho nun en nadide gülüdür Veronika. O iyi bi cümleci:) Hala daha gelmediyse belleğe Simyacının cümlecisi. Biraz kitap karıştıran herkes bilir. Efendime söyliyeyim, efendime sölerken sizde dinleyin. Veronika, şekilde görülüdğü üzere hayli depresif bi hatun. Ölümü merak ediyo her dem. Bi kaç denemeden sonra, günlerden bi gün bi beyaz yakalı geliyor yanına, Veronika diyor, artık denemene gerek yok. Amansız bir derde düştün. Bir türk filmi repliği koyalım araya. Veronika şaşkın, sevdiklerinle vedalaş diyo beyaz yakalı. Sevdiğim yok diyor veronika. Bi kaç gün sonra sevdikleri yavaş yavaş peydahlanıyor aklında. Ne kadar sevdiğim varmış meğer diyor. Ölmesemiydim keşke, fakat iş işten geçmiştir artık, harap ve bitap bi şekilde ölümü beklerken, yaşamak isterken delicesine. O ara başardın diyor veronika! ! ! ! ! beyaz yakalı:) Başardın. Bu bi deneydi sadece. Acılaştırmak. İyi geldi sana. Hadi git yaşaaaaaa! ! ! ! ! ! O gün bu gün, gülümsüyo sarışın sarışın anabelli hayata:)
hoşş...çok hoş:)) dedim ya Paula Coelho iyi bi cümleci. Anabelli tavsiye eder :)))

Hiç yorum yok: