Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

5 Kasım 2009 Perşembe

Hacı Muratını Satan Bilge:)

Anabelli bu deniz ülkesinde orda burda fink atmadığı demlerde, çay demler kitapçıklar karıştırırdı. Misal her kitabın bi sayfasında bi damla çay lekesinin oluşu ondandır . Pasaklı bi hatundur anlayacağınız. Çay lekesi, namus lekesi gibidir memleketimde:)) Persil adam gelse cıkk... çıkaramaz :))
Son demlerde kendini misal bi Robin Şarma gibi hisseder. Neden sebep? O ferrarisini satmıştır, anabellide Hacı Muratını, bırakacağım bu işleri muhabbeti :) aynı şey :)
Bunu ancak yaşayan anlayabilir. Hımm.. ancak, bu cümlecik duygularımı aşikar eder.''Anlatılmaz yaşanırım' yani öyle klişe ve öyle derin:)

Anabelli Hacı Muratını satınca, kendini halka daha yakın hisseder. Misal otobüse biner. Yanındaki adamın leş gibi balık kokusunu alınca hayatın derinliğini kavrar. Kokuyu için çeker:))ohh..işte hayat bu der. Ama yeterli değildir elbet. Tibete gitmek şart:))) Bu kararcığı vermesindede Bret Pit, yakışıklısının Tibette 7 yıl filmciğini izlemesinin rolü hiç yoktur. Öylesine ermek ister sadece :) Zaten yıllar önceki gibi ermek için, uzun zaman gerekmiyomuş artık:)verdiğin dolara bağlı olarak, geç ya da erken erebiliyormuşsun. Ermek, dolar karşısında değer kaybediyo anlayacağın:)

Hacı Murat, kullanmanın ferrari kullanmaktan farkı nedir :))))Ya da ferrarisini satan bilge kitabını, ferrarisi olmayanlar niye okur:)misal ben:) hımm..olmayan bir şeyi satmak daha kolay olduğundan olabilir kanımca:)

O ara zındık sol duyum nerden duymuşsa koştu geldi dedi ki; ferrarisini satıp Tibet'te yedi yıl geçirebilir Robincik, ama sen, Hacı Muratın parasıyla cıkk..Tibet'te eremezsin:) Ümreyi dene bence:)

Bide el freni tutmuyodu. Yokuşlarda durduğunda iki üç teker geri kayıyodu :)Mazlum halkımdan ayrı yaşamak cık..zor geldi bide:)
Her arkadaşa eşe dosta, durup durup seni seviyom diyorum:) deli olduğumu düşünüyorlar :)Velhasıl bu kişisel gelişim kitapları yazarını geliştiriyo kanımca:)

Hiç yorum yok: