Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

9 Kasım 2009 Pazartesi

GABRİEL GARCİE MARQUEZ VE HÜSEYİN ÜZMEZ HOCA :)

sol duyumun dediğidir :)
Ne alaka demeyin, sol duyum böyle şeyleri fısıldar kulağıma. Geçenlerde bahsetmişimdir. Dostlar bilir. Bi kitap okuyordum. Can sıkıntısı. Tv bizi dizi manyağı yapacak çok korkuyom:) Kitap alıyom arada antikor niyetine:) Döndük yine entel dantel işlere. Dantel mi örsem masaya şöyle güzel bi örtü diye de düşünmedin değil bazı demler. cık…bana göre değil, deyip, bu marquesin benim hüzünlü orospularım kitapçığını aldım elime:) Küçük yaşta aldım sazıııı...elimeeee..elimeee..dertli…dertlliii vurdum sazın telineeee..telineeee..amannn…ne hoş türküdür:)
Neyse efendim mevzu o değil. Bakın mevzu ne.Daha önce yüzyıllık yalnızlığı okumuştum .Varlıkla yokluk arası bir şeydi. Çok hoştu:) Hayat gerçekliğin zaferini yaşarken şıp diye masal oluyordu:) istanbul bi masaldı diye de bi kitap vardı mario levinin iğğğğ...bi kapağı hoşuma gitmişti kitabın, bide adı. Misal madam floridis dönmeyebilir de çok hoş kitap adıdır.

Neyse efendicim, bu hüzünlü orospularında yetmişlik dedenin genç bi kızla misal bi çıtırla birlikte olma hayalleri var. Adam ölmeden son kez bunu yapmak istiyor. Ölmeden önce yapılacak yüz şey arasına ekleyin kanımca:) Bi tane çıtırda buluyo..iğğğğ...yaşlılara saygım kayboldu. Yetmişlik dedelerin böyle şeyler düşüneceği aklıma gelmezdi . Viagra icat oldu mertlik bozuldu :) Belleğe yüklenen doneler bir bir siliniyor :))

Velhasıl adamın kitabı bestsellere girmiş. Bak... bak…adalet mi şimcik bu dedi, sol duyum çıktı geldi. Elin Gabrieli yazınca bestselle oluyo:) Hüseyin hocam uygulayınca sapık oluyo :))) ha ha ilahi sol duyum zavallı duyum…biçare duyumm..

3 yorum:

birfincankahveiçinbirpenny dedi ki...

o kitabı okumaya başladıktan sonra ki bestseller safsatasına kanmıştım, kitabın ilerleyen sayfalarında toplum içinde okurken kapağını kaplamak zorunda kalmıştım...okuduğum şeylerden utanmam ama kitapta hakkaten boktan dı..sanırım 70 yaşında ne kadar avrupalı abaza varsa bu kitabı okumuş olmalı ki bilmem ne sellere girmiş

fer nia dedi ki...

:))okudum ben de..'yüzyıllk yalnızlığı' yazdı ya bunu affedebilirim:p ama iyi yazar marquez.. ne yazarsa iyi yazar da yaş işte..

neferteti dedi ki...

değer yargılarım, dağılmış bi kırıstalin cam kırıkları gibi orama burama batmakta:) elim yüzüm kan içinde:)tşk mavi şirinler:)