Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

11 Ekim 2009 Pazar

Leydi Godiva ve kürt açılımı:))

Sol duyumun dediğidir:)))

Aman avcı vurma beni, ben bu dağın ay balam maralıyım:)) die çığıran maralın sesini Ezop duymuşta, biçare maralın hislerine, böle bi türküyle tercüman olmuş zamanın birinde. Zalim avcı bu türküyü duymuş mudur, duyup da maralı vurmuş mudur?
Memleketimde dağlara has türküler çoktur, dağları da türkü yakılacak kadar hoştur.
Acı Yüreğimden beynime sızdığı vakitlerde, dağlar çıkasım gelir. Öle efil efil…bakarsın bi vahiy iner peygamber olurum belli mi olur:) ama efendim mevzu o deil. Bakın mevzu ne?


Efendime söyleyim, efendime söylerken sizde dinleyin. Son demlerde karı kız kısmının orasını burası misal kafasını bile kapatan, İranlı çarşaflı bi hatuna, yüzlerimizdeki değil gözlerimizdeki peçeyi kaldırın diye, afilli laflar söyleten, gönül gözünün, seni beceren adamı görmeyeceğini unutturan, bu zehirlenmiş zihniyet, son zamanlarda bi açılımdır, tutturmuş. Ama sorun şudur ki; açılım derken ne kastedilmektedir? Bu bi muamma.? Madem açılacağız, neremizi açacağımızı bilmek bizim en doğal hakkımız değil midir?Sonuçta bu g…tt bizim g..ttdür. Yatmasak ta kalkmasak ta:)) Misal açılım derken kastedilen Apoşu DTP nin başına getirmek midir? Yoksa imralideki zevkü sefasını arttırmak mıdır. Misal ona en tazesinden bi Ukraynalı karı gönderirsek zavallı dağdaki eniklere in emri verir mi.? Yoksa gerçekten barışı isteyen insanlar var mı bu faşistler arasında? Apoşun şeyini, kaldıran hükümete, sert ültimatomlar gelmekte imrali den. Bu neyin göstergesi peki? Bu süreci sessizce takip edebileceği yerde, ortamı geren ifadelerde neyin nesi? Bu iti Saddam a benzetmişimdir her dem, onun gibi halkın kanıyla beslenen bi Drakula. Drakula kandan vazgeçer mi? cık..sanmam.


Velhasıl, leydi Godiva çırılçıplak silueti ve güzel memişleriyle kardeşlik adına, atının üzerinde salınmakta. Kürt faşistler açılan memişleri görünce pencerelerini kapatacağına( kitaplarda olur böle salak şeyler) ulan bu karının her şeyi açıkta ne güzel s..kk die naralar atmakta. Sonu barış gelini gibi olacak sanırsam :)) Barışı sağlamak için memişleri açmak, bi homosapien topluluğa kardeşliği ve eşitliği değil; sadece seksi çağrıştırır güzelim:)
Neferteti mazlum halkını selamlar.

2 yorum:

fer nia dedi ki...

iyi dicektim, şıklarda yoktu:)

neferteti dedi ki...

iyi mi:)allam ya bari muhteşem deseydin:)hoşgeldin mavi şirin:)